Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

41,2 m kw. dla 2 osób: przebudowa nieustawnej kuchni

Red.

Wkrótce odbieramy pierwsze mieszkanie. Nie wszystko nam się w nim podoba. Zastrzeżenia buzi przede wszystkim niezbyt duża i na dodatek nieustawna kuchnia z niewielkim oknem. Martwi nas również mała łazienka oraz ciasny przedpokój- jak w nim zmieścić szafę? Potrzebujemy cichego miejsca do pracy przy komputerze. Zastanawiamy się nad urządzeniem go w mniejszym pokoju. Piotr z Poznania

Projektowanie wnętrz. 41,2 m kw. dwupokojowe dla 2 osób
Projektowanie wnętrz. 41,2 m kw. dwupokojowe dla 2 osób
Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Z uwagi na nieduże okno KUCHNIA nie jest zbyt widna. Aby nieco doświetlić to pomieszczenie, w ściankę oddzielającą je od pokoju dziennego proponuję wstawić luksfery. W wejściu warto zamontować przesuwane drzwi - są znacznie praktyczniejsze niż tradycyjne (rozwierane), biorąc pod uwagę wielkość PRZEDPOKOJU oraz bezpośrednie sąsiedztwo otwartego wejścia do pokoju (otwór drzwiowy został poszerzony). Kuchenna zabudowa ma kształt litery L; ciąg roboczy zaczyna się lodówką.

W pokoju dziennym, blisko kuchni, zaplanowałem aneks jadalny ze sporym stołem. W głębi, przy wyjściu na balkon, jest kąt wypoczynkowy, a w nim - narożna kanapa, stolik, niewielki regał oraz szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. SYPIALNIA pełni również funkcję miejsca do pracy, dlatego oprócz dostępnego z dwóch stron dużego łóżka jest w niej biurko - stoi przy oknie, co zapewnia mu dobre oświetlenie. Regał obok pomieści niezbędne akcesoria związane z pracą. Ponieważ jedna szafa w mieszkaniu to stanowczo zbyt mało, w sypialni zaplanowałem jeszcze dwie szafy; większa z nich znajduje się we wnęce wygospodarowanej kosztem pokoju dziennego. Łazienka została nieznacznie powiększona - w jej przestrzeń włączyłem część przedpokoju, dzięki czemu powstała wnęka na dużą pralkę (60 x 60 cm). W pomieszczeniu jest także wanna (160 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm) oraz podwieszany sedes.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

Aby mogło powstać wejście do nowej sypialni, trzeba było nieco przesunąć (a przy okazji całkowicie wyprostować) ściankę oddzielającą ją od kuchni. Teraz kuchnia jest nieznacznie mniejsza niż planowana, ale dzięki regularnemu kształtowi - bardzo ustawna. Oprócz zabudowy w kształcie litery L mieści się w niej niewielki stolik śniadaniowy. Duży stół usytuowałam w POKOJU DZIENNYM, w pobliżu wejścia; w głębi pomieszczenia jest kąt wypoczynkowy. W sypialni stoi łóżko oraz - przy narożnym oknie - biurko. W wejściu zamiast tradycyjnych drzwi proponuję zamontować przesuwane.

ŁAZIENKA została powiększona o wygospodarowaną kosztem przedpokoju niewielką wnękę, w której ustawiłam płytką pralkę (60 x 48 cm). Pozostałe wyposażenie to: prostokątna wanna ze ściętym narożnikiem (160 x 70 cm), duża umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes.
    Więcej o:

Skomentuj:

41,2 m kw. dla 2 osób: przebudowa nieustawnej kuchni