Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

53 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

Red.

W naszym mieszkaniu są dwa pokoje. W zupełności wystarczały, dopóki było nas dwoje. Ale kiedy urodziło się dziecko, odczuwamy brak jeszcze jednego pokoju - czy udałoby się znaleźć na niego miejsce? Na razie oddaliśmy dziecku swoją sypialnię, ale na dłuższą metę spanie w pokoju dziennym nam nie odpowiada. Oczywiście bierzemy pod uwagę urządzenie kuchni jako otwartego aneksu w salonie. Aleksandra z Golubia-Dobrzynia

Rozwiązanie 1: zaciszny pokoik

Justyna Burdow-Gołoś

Aneks kuchenny powstał przy łazience, tak by można było bez problemu podłączyć urządzenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na zakończeniu ciągu roboczego proponuję ustawić stół. Sąsiadująca z nim zabudowa jest osłonięta od strony pokoju ścianą, na której można zawiesić dodatkowe szafki kuchenne.

Ściana ŁAZIENKI, oddzielająca to pomieszczenie od części dziennej, została przesunięta, co pozwoliło zyskać więcej miejsca na zabudowę w KUCHNI. Z kolei w przestrzeń łazienki włączyłam fragment pokoju dziecka, dzięki czemu powstała wnęka na dużą kabinę prysznicową (80 x 100 cm). Oprócz niej zaplanowałam tu asymetryczną wannę narożną, sedes, umywalkę i otwieraną od góry pralkę.

POKOJU DZIECIĘCYM bez problemu mieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty: łóżko, biurko, regaliki oraz szafa ubraniowa. Szafy zaplanowałam również w przedpokoju i w sypialni rodziców.

Rozwiązanie 2: sypialnia z garderobą

Krzysztof Radzanowski

Ściana między pokojami (dziecięcym i dziennym) została tak ukształtowana, by po obu stronach powstały wnęki: na szafkę RTV w salonie i na schowki w pokoju dziecka. Ten ostatni został nieco skrócony, co poprawiło jego niekorzystne proporcje; poza tym dzięki temu w PRZEDPOKOJU zmieściła się niewielka szafa na okrycia wierzchnie.

Otwarta KUCHNIA powstała w tym samym miejscu co w poprzednim wariancie. Z ciągiem roboczym sąsiaduje stół o nietypowym kształcie; obok niego (przy ścianie) jest miejsce na szafkę na naczynia i akcesoria używane podczas posiłków.

W ŁAZIENCE proponuję zainstalować prostokątną wannę, umywalkę oraz - przy cofniętej nieco ściance - sedes. Płytką pralkę schowałem w wydzielonej ścianką wnęce przy wannie; schowek ten jest zamykany drzwiami.

Skomentuj:

53 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia