53 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

Red.

W naszym mieszkaniu są dwa pokoje. W zupełności wystarczały, dopóki było nas dwoje. Ale kiedy urodziło się dziecko, odczuwamy brak jeszcze jednego pokoju - czy udałoby się znaleźć na niego miejsce? Na razie oddaliśmy dziecku swoją sypialnię, ale na dłuższą metę spanie w pokoju dziennym nam nie odpowiada. Oczywiście bierzemy pod uwagę urządzenie kuchni jako otwartego aneksu w salonie. Aleksandra z Golubia-Dobrzynia

Dwupokojowe, 53 m kw., dla 3 osób
Dwupokojowe, 53 m kw., dla 3 osób
Rozwiązanie 1: zaciszny pokoik

Justyna Burdow-Gołoś

Aneks kuchenny powstał przy łazience, tak by można było bez problemu podłączyć urządzenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na zakończeniu ciągu roboczego proponuję ustawić stół. Sąsiadująca z nim zabudowa jest osłonięta od strony pokoju ścianą, na której można zawiesić dodatkowe szafki kuchenne.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Ściana ŁAZIENKI, oddzielająca to pomieszczenie od części dziennej, została przesunięta, co pozwoliło zyskać więcej miejsca na zabudowę w KUCHNI. Z kolei w przestrzeń łazienki włączyłam fragment pokoju dziecka, dzięki czemu powstała wnęka na dużą kabinę prysznicową (80 x 100 cm). Oprócz niej zaplanowałam tu asymetryczną wannę narożną, sedes, umywalkę i otwieraną od góry pralkę.

POKOJU DZIECIĘCYM bez problemu mieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty: łóżko, biurko, regaliki oraz szafa ubraniowa. Szafy zaplanowałam również w przedpokoju i w sypialni rodziców.

Rozwiązanie 2: sypialnia z garderobą

Krzysztof Radzanowski

Ściana między pokojami (dziecięcym i dziennym) została tak ukształtowana, by po obu stronach powstały wnęki: na szafkę RTV w salonie i na schowki w pokoju dziecka. Ten ostatni został nieco skrócony, co poprawiło jego niekorzystne proporcje; poza tym dzięki temu w PRZEDPOKOJU zmieściła się niewielka szafa na okrycia wierzchnie.

Zarejestrowałeś się już w systemie Piano? Do końca sierpnia za darmo!Otwarta KUCHNIA powstała w tym samym miejscu co w poprzednim wariancie. Z ciągiem roboczym sąsiaduje stół o nietypowym kształcie; obok niego (przy ścianie) jest miejsce na szafkę na naczynia i akcesoria używane podczas posiłków.

W ŁAZIENCE proponuję zainstalować prostokątną wannę, umywalkę oraz - przy cofniętej nieco ściance - sedes. Płytką pralkę schowałem w wydzielonej ścianką wnęce przy wannie; schowek ten jest zamykany drzwiami.

Skomentuj:

53 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia