Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

53 m kw. dla 2 osób: dodatkowy pokój w mieszkaniu

Red.

Mieszkam z 10-letnią córką. Zależy mi na tym, aby każda z nas miała własny kącik. Ale chciałabym też zachować wspólny pokój dzienny. Lubię gotować, wolałabym więc, aby zmiana nie odbyła się kosztem kuchni. Potrzebne są nam liczne szafy, ewentualnie niewielka garderoba. W łazience musi zmieścić się duża pralka. Jestem skłonna zrezygnować z wanny na rzecz kabiny.

Rozwiązanie 1

Krzysztof Radzanowski

Mimo tych zmian wspólna przestrzeń dzienna bynajmniej nie straciła na przestronności - przede wszystkim dzięki otwarciu KUCHNI. Na granicy tych dwóch pomieszczeń usytuowałem spory stół. Kuchenna zabudowa z długim blatem roboczym ma kształt litery L. Kąt wypoczynkowy usytuowałem w głębi, przy drzwiach balkonowych.

W POKOJU DZIECKA znajduje się łóżko, biurko, regały na książki i niewielka szafa; dużo większą umieściłem w Pani sypialni (miejsca na przechowywanie nigdy dosyć). Ponieważ nowy pokój nie ma okna, proponuję go doświetlić - przeszklić ściankę przy wejściu. Dodatkowo, ze względu na cyrkulację powietrza, zarówno w sypialni, jak i w garderobie wskazane jest zamontowanie częściowo ażurowych drzwi albo wstawienie kratek wentylacyjnych w ściany działowe. Łazienka pozostała w swym pierwotnym kształcie. Zaplanowałem w niej wannę ze ściętym narożnikiem (150 x 80 cm), umywalkę (szer. 50 cm), sedes oraz pralkę (60 x 60 cm). Po obu stronach wejścia do mieszkania ustawiłem szafki.

Rozwiązanie 2

Justyna Burdow-Gołoś

W pokoju córki stoi piętrowe łóżko, a pod nim - biurko. Bez problemu zmieściła się również szafa ubraniowa oraz liczne regały na książki. W wejściu do Pani SYPIALNI proponuję zamontować przesuwane drzwi (otwarte nie będą przeszkadzać w poruszaniu się po pokoju dziennym). W pomieszczeniu jest duże łóżko i szafa. Dwie duże szafy znajdują się również w przedpokoju, z którego przechodzi się do niewielkiego korytarzyka.

POKÓJ DZIENNY, choć zmniejszony, nie stracił na wygodzie. Zaplanowałam tutaj narożną kanapę ze stolikiem kawowym, komodę (ewentualnie regał) oraz szafki na sprzęt radiowo-telewizyjny. Ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery L - poszczególne urządzenia są przedzielone długimi odcinkami blatu. Zlewozmywak został podłączony do pionów kanalizacyjnych łazienki. W przestronnym pomieszczeniu starczyło także miejsca na spory stół. W powiększonej łazience udało się zmieścić zarówno prostokątną wannę (150 x 70 cm), jak i narożną kabinę prysznicową (80 x 80 cm), a oprócz nich - podwieszany sedes, umywalkę (60 x 48 cm) i dużą pralkę (60 x 60 cm).
    Więcej o:

Skomentuj:

53 m kw. dla 2 osób: dodatkowy pokój w mieszkaniu