Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

68.8 m kw. dla 4 osób: dodatkowa łazienka zamiast garderoby

Projekty: Wioletta Sawczuk i Tomasz Wieczorek

Nasza rodzina liczy cztery osoby, dlatego uważamy, że prócz łazienki przydałaby się nam osobna toaleta (potrzebna jest zwłaszcza rano, gdy każdy się śpieszy). Czy udałoby się przeznaczyć na nią np. część garderoby? Gdzie wtedy zaplanować szafy? Chcielibyśmy również wygospodarować miejsce na dodatkowy pokój, tak by oprócz pokoju dziennego mieć trzy sypialnie: dla nas oraz dla córki i dla syna (dzieci są już nastolatkami i każ-de chce mieszkać "na swoim"). Czy takie zmiany są możliwe? Halina z Radomska

68.8 m kw. dla 4 osób
68.8 m kw. dla 4 osób
Rozwiązanie 1

Wioletta Sawczuk

Sąsiadujące ze sobą łazienki mają różną wielkość. W większej zaplanowałam wannę (170 x 70 cm), umywalkę (szer. 55 cm) oraz podwieszany sedes. Pralkę (60 x 60 cm) wstawiłam do jednej z wnęk powstałych dzięki załamaniu ściany między łazienkami. Druga wnęka jest dostępna z przedpokoju - proponuję zabudować ją miniszafą na okrycia wierzchnie (większa szafa znajduje się w szerokim przejściu do części dziennej).

Wyposażenie mniejszej łazienki to obszerna kabina prysznicowa (brodzik 150 x 90 cm), podwieszany sedes i umywalka (szer. 50 cm). Podłączenia wodno-kanalizacyjne do tego pomieszczenia i do sąsiadującego z nim aneksu kuchennego proponuję poprowadzić w podestach pod wanną i kabiną.

Strefa dzienna powstała z dawnego średniego pokoju oraz fragmentu największego. W jego pozostałej części wydzieliłam zamykaną przesuwanymi drzwiami sypialnię rodziców z łóżkiem i pojemną szafą zajmującą całą ścianę. Funkcjonalna kuchenna zabudowa ma kształt litery L; przesłaniają ją tylko wąskie ścianki zbudowane po obu stronach wejścia do kuchni.

Wygodne sypialnie nastolatków znajdują się w dawnej kuchni i w sąsiednim pokoju. W każdym oprócz sporej szafy jest także biurko i łóżko.

Rozwiązanie 2

Tomasz Wieczorek

W inny sposób rozwiązałem również problem przechowywania w mieszkaniu. Nad drzwiami do obydwu łazienek, a także nad wejściami do pokoi dzieci proponuję zbudować pojemne pawlacze. Ściana oddzielająca te pokoje tworzy dwie obszerne wnęki na szafy; w mniejszym z nich jest piętrowe łóżko, pod które wchodzi długi blat-biurko. Sypialnia rodziców jest zamykana dwojgiem przesuwanych szklanych drzwi chowanych w ścianach. Zabudowa całkowicie otwartej kuchni składa się z jednego ciągu roboczego.

Załamana ściana między sąsiadującymi ze sobą łazienkami tworzy trzy wnęki: na kabinę prysznicową (80 x 80 cm) oraz na sedesy podwieszane zainstalowane w każdym z tych pomieszczeń. W większej łazience jest jeszcze prostokątna wanna (160 x 90 cm), umywalka (szer. 60 cm) oraz standardowa pralka (60 x 60 cm) ukryta w szafie-pralni przy wejściu do pomieszczenia.

Skomentuj:

68.8 m kw. dla 4 osób: dodatkowa łazienka zamiast garderoby