68,6 m kw. dla 3 osób: dwie łazienki zamiast jednej
Naszym marzeniem jest wygodna łazienka z wanną i kabiną prysznicową. Czy uda się je zrealizować? Nie jesteśmy pewni, czy lepsze będą obszerne szafy, czy może osobna garderoba. Zastanawiamy się, jak urządzić kuchnię - czy warto otworzyć ją na pokój dzienny? Nasza rodzina składa się z trzech osób, ale myślimy o drugim dziecku (łóżeczko malucha jak na razie będzie stało w naszej sypialni). Alicja z Gdańska
Katarzyna Jekiełek
W nowej ŁAZIENCE kabina prysznicowa (80 x 80 cm) jest zainstalowana we wnęce. Podwieszany sedes usytuowałam w zacisznym kąciku w głębi, a umywalkę (70 cm) i pralkę (60 x 59 cm) - na ścianie naprzeciw drzwi. Wyposażenie drugiej łazienki stanowi natomiast komfortowa prostokątna wanna (190 x 75 cm), podwieszany sedes i zamontowana na długim blacie umywalka (szer. 60 cm). KUCHNIA została połączona z pokojem - te dwa pomieszczenia wraz z przedpokojem tworzą teraz jasną i przestronną część dzienną. We wnęce przy wejściu do kuchni umieściłam lodówkę i wysokie szafki z zabudowanym piekarnikiem. Dalej jest funkcjonalny ciąg roboczy w kształcie litery U; jego odcinek od strony pokoju może w razie potrzeby pełnić funkcję barku. W najwidniejszym miejscu, przy oknie, proponuję zainstalować zlewozmywak.
W głębi strefy dziennej, tuż przy drzwiach balkonowych, zaplanowałam kąt jadalny ze sporym stołem dla sześciu osób. Bliżej wejścia jest kąt wypoczynkowy z kanapą, stolikiem oraz szafką na sprzęt radiowo-telewizyjny - tę proponuję ustawić przy wąskiej ściance osłaniającej minijadalnię.
Przy kuchni znajduje się SYPIALNIA rodziców z łóżkiem dostępnym z obu stron oraz niewielką garderobą. Pojemne szafy ubraniowe zaplanowałam natomiast w przedpokoju oraz w pokoju dziecka. W tym ostatnim pomieszczeniu mieści się także łóżko, wygodne biurko oraz liczne regały, np. na książki i zabawki. W przyszłości bez problemu będzie można tutaj wstawić łóżko piętrowe oraz dodatkowe biurko.
Rozwiązanie 2
Wioletta Sawczuk
Druga, większa łazienka jest dostępna z PRZEDPOKOJU. Wąskie ścianki dzielą ją na dwie części. W pierwszej, przy wejściu, usytuowałam dużą prostokątną wannę (180 x 70 cm) oraz nablatową umywalkę (szer. 50 cm). W drugiej części, w głębi pomieszczenia, znajduje się sedes i standardowa pralka (60 x 60 cm). Kuchnia została częściowo otwarta na POKÓJ DZIENNY. Na granicy tych pomieszczeń umieściłam stół, przy którym cała rodzina może wygodnie jeść posiłki. Ciąg roboczy ma kształt litery U. Zainstalowane w nim urządzenia - lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka - są oddzielone długimi odcinkami blatu. Najkrótsza część ciągu jest osłonięta ścianką; przy niej od strony pokoju dziennego stoi szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. Przy ścianie naprzeciwko znajduje się kąt wypoczynkowy z wygodną kanapą, dwoma fotelami, stolikiem kawowym i dwoma komodami.
Sypialnia rodziców została wyposażona w dostępne z obu stron duże łóżko i dwie szafy; wydzieliłam też niewielki kącik przeznaczony na łóżeczko malucha (w pobliżu warto ustawić tzw. przewijak albo komodę na niemowlęce akcesoria). W pokoju dziecięcym mieści się łóżko, biurko, regał na książki i zabawki oraz spora szafa. Oddalone od części dziennej pomieszczenia są bardzo ciche; wchodzi się do nich z korytarza. W przedpokoju nie ma szafy na okrycia wierzchnie - zamiast niej zaplanowałam niewielką garderobę, która może również pełnić funkcję praktycznego domowego składziku.
- Więcej o:
68,9 m kw. dla 3 osób: kuchnia otwarta na pokój dzienny
49,6 m kw. dla 3 osób: efektowne, a zarazem wygodne
77,8 m kw. dla 3 osób: niewielki domowy składzik
66,4 m kw. dla 3 osób: pod dyktando dużych okien
81,3 m kw. dla 3 osób Komfortowa strefa dzienna
84 m kw. dla 4 osób Domowa strefa biur(k)owa
Planujemy idealną łazienkę
Łazienka: nietypowe szafki