75 m kw. dla 3 osób Jedno mieszkanie, dwie łazienki
Nasze nowe mieszkanie wymaga wielu korekt, by dostosować je do naszych potrzeb. Przede wszystkim chcemy mieć dwie łazienki. Kuchnię planujemy otworzyć na salon - może sprawdziła by się wyspa na ich granicy. Zależy nam na możliwie dużej liczbie szaf i szafek, tym bardziej, że nie mamy piwnicy. Drugi co do wielkości pokój postanowiliśmy przeznaczyć dla dorastającego syna. Zosia z Warszawy
Krzysztof Radzanowski
W części dziennej kąt wypoczynkowy urządziłem w miejscu pierwotnie przeznaczonym na kuchnię, tę zaś - w głębi pokoju. Żeby wygospodarować na nią więcej przestrzeni, zdecydowałem się zmniejszyć główną łazienkę, ograniczając jej wyposażenie do wanny (160 x 80 cm), podwieszanego sedesu i dużej umywalki (szer. 60 cm). Pralkę (60 x 60 cm) proponuję ustawić w osobnym pomieszczeniu gospodarczym. W nowej kuchni szafki tworzą wygodny ciąg roboczy w kształcie litery L; w osobnej wnęce znajduje się lodówka. Na końcu ciągu jest niewielki blat pełniący funkcję bufetu - można przy nim zjeść szybki posiłek. Niedaleko wejścia do kuchni stoi duży stół, przy którym swobodnie zmieści się kilka osób. Zgodnie z Państwa życzeniem średni pokój przeznaczyłem dla syna. Powiększyłem go nieznacznie kosztem łazienki, a w uzyskanej dzięki temu wnęce ukryłem sporą szafę. W Państwa sypialni, stosunkowo wąskiej, łóżko proponuję przysunąć do ściany, a przy nim zbudować szafę.
Rozwiązanie 2
Justyna Burdow-Gołoś
Kuchenne urządzenia - zlewozmywak, płytę grzejną z piekarnikiem oraz zmywarkę - zgrupowałam w jednym ciągu roboczym. Tylko lodówka została zabudowana w osobnej wnęce, razem z wąską szafką cargo. Po drugiej stronie pomieszczenia jest blat przeznaczony do pracy; jego rozszerzająca się część przy oknie może pełnić funkcję stolika śniadaniowego. Większy, prostokątny stół umieściłam w pokoju dziennym tuż przy przejściu do kuchni. Kąt wypoczynkowy z dwoma dwuosobowymi kanapami i niewielkim stolikiem usytuowałam w głębi pokoju dziennego, blisko drzwi balkonowych. Znajdującą się nieopodal wnękę, która powstała po przesunięciu ściany w.c., przeznaczyłam na sprzęt radiowo-telewizyjny. Obok zaplanowałam szafki - mogą to być niskie komody albo wysokie regały z półkami, np. na książki lub na dekoracyjne drobiazgi. Wyposażenie pozostałych pokoi jest podobne jak w poprzedniej wersji, tylko w pokoju syna zaplanowałam więcej regałów. Aby głęboka szafa nie psuła wyglądu pokoju nastolatka, proponuję ukryć ją we wnęce utworzonej przez załamanie ściany od strony Państwa sypialni. Główną łazienkę zachowałam w niezmienionym kształcie. Jest w niej duża prostokątna wanna (160 x 80 cm), podwieszany sedes, umywalka (szer. 50 cm), a w narożniku tuż przy drzwiach zmieści się standardowa pralka (60 x 60 cm). W drugiej, nowej łazience oprócz sedesu i umywalki proponuję zainstalować narożną kabinę prysznicową. W przedpokoju o nieregularnym kształcie wygospodarowałam miejsce na dwie pojemne szafy wnękowe.
- Więcej o:
88,5 m kw. dla 3 osób: jeszcze większa część dzienna
68.8 m kw. dla 4 osób: dodatkowa łazienka zamiast garderoby
Jakie światło do pracy w domu?
Światło w domu
Jak ciekawie wykończyć sufit?
Master bedroom, czyli spokój o poranku
Robaki w domu. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Jak się ich pozbyć?
Wnętrze wypełnione roślinami