Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

77,2 m kw. dla 4 osób: mieszkanie dla rodziny dwa plus dwa

Projekty: Justyna Burdow-Gołoś i Krzysztof Radzanowski

W tej chwili nasza rodzina liczy trzy osoby, ale w przyszłości będzie nas czworo. Mieszkanie ma trzy pokoje; czy uda się wygospodarować miejsce na czwarty, tak by każde dziecko miało własny kąt? Marzy nam się przestronna część dzienna, dlatego jesteśmy gotowi otworzyć częściowo kuchnię na sąsiadujący z nią dość mały i wąski pokój dzienny. Oczywiście przyda się jak najwięcej szaf, a w łazience - i wanna, i kabina prysznicowa. Czy możliwe jest zrealizowanie naszych wizji? Asia ze Stalowej Woli

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Kuchnię od pokoju dziennego oddziela tylko fragment ścianki przy słupie konstrukcyjnym. Od strony pokoju stoi przy niej szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny, od strony kuchni - wysoka zabudowa z lodówką. Pozostałe urządzenia AGD (kuchenka i zlewozmywak) są zainstalowane w blacie roboczym usytuowanym przy jednej ścianie. Na umownej granicy pomiędzy pomieszczeniami stoi prostokątny stół, a w kącie wypoczynkowym - kanapa, dwa fotele, stolik i wąskie regaliki na książki lub dekoracyjne drobiazgi.

Pokoje dzieci są wyposażone w łóżko, biurko oraz szafę. Spore szafy zmieściły się także w sypialni rodziców i w przedpokoju, tuż przy wejściu do mieszkania.

W jednej z łazienek, dostępnej tylko z Państwa sypialni, proponuję zainstalować narożną kabinę (80 x 80 cm), umywalkę (szer. 50 cm) i sedes. W drugiej, z wejściem z przedpokoju, zamiast kabiny jest wanna ze ściętym bokiem (160 x 80 cm). Pralkę (60 x 60 cm) proponuję wstawić do minischowka zamykanego składanymi drzwiami.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Ciąg roboczy w kuchni ma kształt litery U. Od strony pokoju dziennego przesłaniają go wąskie ścianki: z pionem wodno-kanalizacyjnym i słupem konstrukcyjnym. W pokoju zaplanowałem dwa aneksy - wypoczynkowy i jadalny (ten drugi schowałem za schowkiem z pralką).

W pokoju dzieci stoją dwa łóżka, szafa i biurko - jeśli w przyszłości będzie trzeba wstawić drugie, warto rozważyć zmianę łóżek na piętrowe. W łazience przy sypialni rodziców oprócz umywalki i sedesu jest wanna ze ściętym bokiem (160 x 80 cm), a w drugiej, dostępnej z przedpokoju - narożna kabina prysznicowa (80 x 80 cm).


Skomentuj:

77,2 m kw. dla 4 osób: mieszkanie dla rodziny dwa plus dwa