Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

80,2 m kw. dla 4 osób: cztery pokoje dla czterech osób

Red.

Jesteśmy rodziną "dwa plus dwa" (dzieci są w wieku szkolnym). Zastanawiamy się, które pokoje przeznaczyć dla dzieci, a w którym urządzić naszą sypialnię (z biurkiem do pracy przy komputerze). Marzy nam się stół w kuchni i w pokoju dziennym. Jak urządzić wygodny kąt wypoczynkowy? Zastanawiamy się również, gdzie znaleźć miejsce na szafy - przydałoby się ich kilka. Małgorzata z Krakowa

Rozwiązanie 1

Anna Malesińska

Naprzeciwko POKOJU DZIENNEGO znajduje się kuchnia z funkcjonalnym ciągiem roboczym w kształcie litery L i długimi odcinkami blatu między urządzeniami. Przy niezabudowanej ścianie bez problemu mieści się stolik śniadaniowy. Duży stół, przy którym wygodnie może zasiąść cała rodzina, zgodnie z Państwa sugestią zaplanowałam w pokoju dziennym, w pobliżu okna. Z kątem jadalnym sąsiaduje kąt wypoczynkowy; przy przeciwległej ścianie umieściłam niskie szafki (m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny) oraz regały (np. na książki). Na SYPIALNIĘ rodziców przeznaczyłam spory pokój w głębi mieszkania, przy łazience. Oprócz dostępnego z dwóch stron łóżka z szafkami po bokach jest tutaj biurko oraz obszerna szafa. Szafy zaplanowałam także w pokojach dzieci, w przedpokoju oraz w korytarzyku przy wejściu do łazienki, który powstał po zlikwidowaniu malutkiego w.c. Łazienka jest na tyle przestronna, że mieści się w niej duża prostokątna wanna (180 x 80 cm), umywalka (szer. 50 cm), sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm).

Rozwiązanie 2

Wioletta Sawczuk

Z przestrzeni większego POKOJU DZIECIĘCEGO wygospodarowałam miejsce na garderobę; do obu pomieszczeń wchodzi się z korytarzyka. Kuchnię od pokoju dziennego oddziela tylko ściana z pionami. Przy niej ustawiłam szafkę na sprzęt RTV oraz duży stół. Zabudowa kuchenna ma kształt litery L; w osobnej wnęce umieściłam lodówkę i wysoką szafkę. ŁAZIENKA jest większa od planowanej, proponuję więc zainstalować w niej i wannę (180 x 80 cm), i narożną kabinę (80 x 80 cm). Są w niej także dwie umywalki (szer. 50 cm), pralka (60 x 60 cm) oraz - w wydzielonej ścianką wnęce - sedes.
    Więcej o:

Skomentuj:

80,2 m kw. dla 4 osób: cztery pokoje dla czterech osób