Kabiny wnękowe
Na montaż takiej kabiny wykorzystuje się najczęściej wnękę istniejącą lub utworzoną przez dobudowanie jednej ścianki z wodoodpornej płyty gipsowo-kartonowej, pustaków szklanych lub z cegieł bądź z bloczków ceramicznych, silikatowych, z betonu komórkowego. Wystarczy dokupić do niej drzwi, które służą do jej zamknięcia. Dzięki takiemu wykorzystaniu przestrzeni zyskujemy dyskretną i przestronną kabinę prysznicową, a także oszczędzamy miejsce.
W co może być wyposażona kabina?
Większość producentów oferuje elementy wyposażenia, które znacznie ułatwiają zarówno korzystanie z kabiny, jak i utrzymanie jej w czystości.
POWŁOKI HYDROFOBOWE. Redukują one napięcie powierzchniowe szkła, dzięki czemu przyspieszają spływanie kropel wody wraz z niesionymi przez nie zanieczyszczeniami. To zapobiega przyleganiu brudu do ścian kabiny, a także tworzeniu się na nich osadów wapiennych i z mydła.
WYPINANE DRZWI. Taka możliwość ułatwia czyszczenie kabiny.
ZAWIASY W KABINACH BEZRAMKOWYCH. Mogą być przyklejane do tafli od zewnątrz (co ułatwia mycie kabiny) lub wsuwane (tworzą stabilniejszą konstrukcję). Niektóre zawiasy mają mechanizm unoszenia drzwi - podczas otwierania dolna uszczelka nie dotyka brodzika.
USZCZELKI MAGNETYCZNE. Wykonane są z tworzyw polimerowych, amortyzują krawędzie drzwi przy zamykaniu i uszczelniają je. Standardowo są montowane w droższych modelach kabin (niektórzy producenci umożliwiają dokupienie ich do innych modeli).
- Więcej o:
Ośrodek bez barier – komfort i funkcjonalność
Co to jest biały montaż? Jak wygląda w małej i dużej łazience? [CENY]
Bezawaryjna domowa instalacja – jak wybrać najlepsze zawory?
Jak zabudować stelaż podtynkowy WC – czyli WC Set od firmy Botament
Dodatkowa łazienka - z dala od pionu kanalizacyjnego
Funkcjonalne systemy spłukiwania AQUA dopasowane do łazienki
Remont łazienki: 10 najczęściej zadawanych pytań o stelaże
Remont łazienki - jak zaplanować prace?