Łazienki powiększone
W małych, ciasnych łazienkach ogromnym problemem jest rozmieszczenie wszystkich niezbędnych urządzeń w taki sposób, by dało się z nich swobodnie korzystać. Bywa, że konieczne są niestandardowe rozwiązania - gospodarze prezentowanych łazienek zdecydowali się powiększyć je o część sąsiedniego pomieszczenia.
Uszczuplona Garderoba 1
Pralka o standardowych wymiarach (60 x 60 cm), na którą przewidziano miejsce naprzeciw sedesu, przeszkadzałaby w poruszaniu się po łazience o powierzchni 4,6 m kw. Projektantka zaproponowała więc przebicie ściany oddzielającej to pomieszczenie od znajdującej się obok garderoby i wsunięcie do niej części urządzenia. W ten sposób garderoba, zmniejszona tylko o 0,2 m kw., nie straciła nic ze swojej funkcjonalności, a gospodarze zyskali sporo wolnej przestrzeni na środku łazienki.
Uszczuplona Garderoba 2
Dwoje drzwi (do przedpokoju i do garderoby) utrudniało optymalne rozmieszczenie urządzeń. Ostatecznie wanna stanęła przy krótszej ścianie, a przy pozostałych zainstalowano sedes, umywalkę i pralkę.
Nad pralką zawieszono otwarte półki z barwionego na ciemny brąz drewna. To dobre miejsce na ręczniki, kosmetyki i dekoracyjne drobiazgi.
Uszczuplona Garderoba 3
Nad podwieszanym sedesem zaprojektowano wnęki. Dwie z nich, zamknięte szklanymi drzwiczkami, służą jako schowki; środkowa (otwarta) pełni funkcję dekoracyjną.
Kosztem przedpokoju 1
W niespełna trzymetrowej łazience oprócz sedesu i niewielkiej umywalki zmieściłaby się jedynie ciasna kabina prysznicowa (albo krótka wanna). O jakimkolwiek schowku nie mogło być już mowy. Właściciele postanowili więc powiększyć to maleńkie pomieszczenie o 0,9 m kw. wygospodarowane kosztem przedpokoju. W nowej wnęce o kształcie kwadratu powstała wygodna kabina (90 x 90 cm), co pozwoliło swobodnie zaaranżować pozostałą część wnętrza. Zaplanowano w nim m.in. pod umywalkową szafkę z pojemnymi szufladami, rozwiązując tym samym problem przechowywania łazienkowych akcesoriów.
Kosztem przedpokoju 2
Łazienka jest teraz nie tylko wygodna, ale i efektowna. Oryginalne płytki z wzorem przypominającym perskie dywany nadały jej wyrazisty klimat. Do nich dobrano barwę pozostałych płytek oraz odcień farby, którą pomalowano ściany i sufit.
Szafka pod umywalkę zajmuje całą długość ściany. Mebel zrobiono z płyty fornirowanej palisandrem i przykryto blatem z corianu.
Kosztem przedpokoju 3
Ściany wnęki przeznaczonej na kabinę prysznicową wyłożono glazurą. Drzwi zrobiono na zamówienie z przezroczystego hartowanego szkła.
Inwazja na salon 1
Spora łazienka (prawie 6 m kw.) została dodatkowo powiększona kosztem sąsiadującego z nią salonu o 1,5 m kw.; zyskane w ten sposób miejsce przeznaczono na kącik umywalkowy. Dostawiona ściana ma półkolisty kształt; wbudowano w nią panele ze szkła stapianego tzw. techniką fusing, które zdobią oba pomieszczenia, a przy okazji doświetlają ciemną łazienkę. Tę nietypową wnękę wypełnia zrobiona na zamówienie szafka z drewna czereśniowego, na której blacie osadzono owalną umywalkę (kształt owalu ma również zamontowana obok wanna).
Inwazja na salon 2
Panele ze szkła ozdobionego barwnymi reliefowymi wzorami pełnią funkcję wewnętrznych okien ? wpuszczają do pomieszczenia naturalne światło z salonu. Między nimi zamontowano lustro w stalowej ramie.
Z blatem szafki połączono obudowę dużej wanny. Barwa czereśniowego drewna ociepla wnętrze.
Inwazja na salon 3
We wnęce przy wannie zamontowano szklane półeczki na akcesoria potrzebne podczas kąpieli.
- Więcej o: