Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Minimalizm: filozofia umiaru

Elżbieta Błasikiewicz

Początków tego stylu należy szukać w Bauhausie. Ta szkoła projektowania, działająca w latach 1919-1933 w Weimarze i Dessau, dała początek popularnemu do dziś w architekturze i wnętrzarstwie funkcjonalizmowi.

10.02.2012 WARSZAWA SESJA WNETRZE , STYLE NA ZDJECIU WNETRZE , LAZIENKA , SALON , SYPIALNIA STYLIZACJA ANETA KOSIBA DLA CZASOPISMA CZTERY KATY FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: SESJA STYLE
Początków tego stylu należy szukać w Bauhausie. Ta szkoła projektowania, działająca w latach 1919-1933 w Weimarze i Dessau, dała początek popularnemu do dziś w architekturze i wnętrzarstwie funkcjonalizmowi. Idee twórców Bauhausu, wyrażane między innymi w hasłach: 'mniej znaczy więcej' oraz 'forma wynika z funkcji', designerzy z końca lat osiemdziesiątych XX wieku powiązali z niechęcią do zbytku i oszczędnością kolorystyczną. Tak powstał minimalizm. Stylowi temu rządzącemu wzornictwem przez ponad dwadzieścia lat, wielu krytyków zarzucało, że odziera wnętrza z ciepła i indywidualizmu. Ale chociaż na początku XXI wieku minimalizm ustąpił miejsca bardziej dekoracyjnym trendom, nadal ma licznych zwolenników. <BR > Style. Elegancka prostota jest widoczna nawet w kuchniach. Zabudowie dodają urody zróżnicowane materiały. Meble firmy Schiffini, proj. Vico Magistretti.
Fot. Arkadiusz Ścichocki, stlizacja Aneta Kosiba

Skomentuj:

Minimalizm: filozofia umiaru