Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza: harmonijne zestawienia kolorystyczne

Elżbieta Błasikiewicz

Barwy, które w widmie słonecznym sąsiadują ze sobą, łagodnie przechodząc jedna w drugą, tworzą zestawienia harmonijne. Przykładem jest połączenie żółci i oranży, czerwieni i fioletów, błękitów i zieleni oraz zieleni i żółci. Harmonijnymi określamy również kompozycje barw o zbliżonym odcieniu i nasyceniu, w podobny sposób rozbielone, jak pastele, albo w równych proporcjach złamane, np. szarością (przybrudzone). Stosując je w aranżacji wnętrza, nie musimy obawiać się popełnienia błędu, bo wystrój będzie przyjemny dla oka, łagodnie działający i dobrze przez wszystkich tolerowany. To zresztą powody, dla których te kompozycje kolorystyczne są tak często stosowane, niezależnie od panującej mody.

WNETRZA POKOJ MEBLE KOLOR LACZENIE WZOROW STYLIZACJA CARMEN PEREZ FOT. RAFAL LIPSKI PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 6 (188) - 6 2007 SLOWA KLUCZOWE: ARCHITEKTURA MEBLE WNETRZA
Barwy, które w widmie słonecznym sąsiadują ze sobą, łagodnie przechodząc jedna w drugą, tworzą zestawienia harmonijne. Przykładem jest połaczenie żółci i oranży, czerwieni i fioletów, błękitów i zieleni oraz zieleni i żółci. Harmonijnymi określamy również kompozycje barw o zbliżonym odcieniu i nasyceniu, w podobny sposób rozbielone, jak pastele, albo w równych proporcjach złamane, np. szarością (przybrudzone). Stosując je w aranżacji wnętrza, nie musimy obawiać się popełnienia błędu, bo wystrój będzie przyjemny dla oka, łagodnie działający i dobrze przez wszystkich tolerowany. To zresztą powody, dla których te kompozycje kolorystyczne są tak często stosowane, niezależnie od panującej mody. <BR />Wystrój tego pokoju dobrze pokazuje, że zestawienie barw harmonijnych, nawet tych mocnych, nie wydaje się zbyt jaskrawe.
Fot. Rafa? Lipski

Skomentuj:

Wnętrza: harmonijne zestawienia kolorystyczne