Wnętrza: w klimacie Prowansji

Elżbieta Błasikiewicz

Styl prowansalski nie zmienił się przez wieki, a mimo to ciągle wydaje się świeży i oryginalny. Pewnie dlatego, że we wnętrzach w tym stylu panuje sielski klimat, który sprzyja życiu rodzinnemu i towarzyskiemu.

UWAGA ! PONOWNA PUBLIKACJA WYLACZNIE ZA ZGODA WLASCICIELI KAZIMIERZ DOLNY , MIESZKANIE W STYLU PROWANSALSKIM , WNETRZA , POKOJ - KACIK SNIADANIOWY , MEBLE STYLIZACJA AGNIESZKA GLOWACKA / MAISON DECOR HOME & GARDEN FOT. ANETA TRYCZYNSKA PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 7 (249) - 7 2012 SLOWA KLUCZOWE: WNETRZA POKOJ MEBEL ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA CZTERY KATY NR 7 (249) - CZASOPISMA
Styl prowansalski nie zmienił się przez wieki, a mimo to ciągle wydaje się świeży i oryginalny. Pewnie dlatego, że we wnętrzach w tym stylu panuje sielski klimat, który sprzyja życiu rodzinnemu i towarzyskiemu. Tworzą go drewniane meble, nierzadko noszące ślady zużycia, jasna, przesycona światłem kolorystyka i proste motywy dekoracyjne inspirowane światem przyrody. Przywołać tę charakterystyczną atmosferę jest dzisiaj bardzo łatwo, bo pojawiło się mnóstwo sklepów oferujących meble i przedmioty dekoracyjne, które wyglądają, jakby przeniesiono je z domów z południa Francji.
Fot. Aneta Tryczyńska

Skomentuj:

Wnętrza: w klimacie Prowansji