Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Październikowy "Ładny dom" już w kioskach

red.

Według serwisu oferteo.pl z reguły nie budujemy domów o powierzchni większej niż 200 m2. Najpopularniejszy metraż to 150-200 m2 - na taki dom zdecydował się co czwarty ankietowany przez serwis. Niewiele mniej osób wybrało powierzchnię między 125 a 150 m2 lub między 101 a 125 m2. Domy większe niż 200 m2 stanowią tylko 11%.

Miesięcznik Ładny Dom (październik 2017) już w sprzedaży!
Miesięcznik Ładny Dom (październik 2017) już w sprzedaży!
Fot. mat. red.

Sceptyk powie, że powyższe zestawienie może świadczyć, iż Polaków po prostu nie stać na domy większe. Ale jeśli nawet tak jest, tym bardziej dobrze świadczy to o inwestorach. Zbudować wielki dom nie jest tak trudno, gorzej potem go utrzymać, a nawet... posprzątać. O dużym domu miło sobie jednak pofantazjować. Nie bez powodu wielką popularnością cieszą się prezentacje domów celebrytów (a oni zwykle nie gnieżdżą się w segmentach). My także w tym miesiącu prezentujemy dom wyjątkowo efektowny („Pełen światła” str. 28). Co prawda nie mieszka w nim sławna piosenkarka czy piłkarz, ale zaprojektował go Hernan Gomez – architekt znany Państwu z telewizyjnego programu Dom Marzeń. Jeśli kogoś jednak kusi, aby zrobić coś ponad skrupulatnie wyliczony budżet, zachęcam by zamiast marmurowych podłóg czy ekskluzywnego wyposażenia, zadbał o rozwiązania pozwalające oszczędzać energię – np. zamiast skomplikowanego dachu o kilku połaciach zrobił prosty, ale dobrze ocieplony.

Z tym numerem ukazuje się dodatek – wydanie specjalne „Dom Energooszczędny”, podpowiadamy w nim: jakie materiały i technologie wybrać?; w jakie instalacje wyposażyć dom?; oraz co nowego na rynku energooszczędnym.

To jedyny sposób, by wydatki „ponad stan” przyniosły w przyszłości korzyść, a nie kłopoty.

Partnerem wydania specjalnego jest Rockwool – producent izolacji z wełny skalnej. 

W numerze ponadto:

  •  Akademia dobrego montażu – ciepły i szczelny montaż stolarki;
  • Jak kupić i zamontować okna dachowe?;
  • Nietypowe rozwiązania systemów rynnowych;
  • Zakup, montaż i użytkowanie powietrznej pompy ciepła;
  • Ceramika sanitarna w wersji mini,  midi i maksi;
  • Jak przygotować i zabezpieczyć ogród przed zimą?

Październikowy Ładny Dom w sprzedaży od 12 września.

    Więcej o:

Skomentuj:

Październikowy "Ładny dom" już w kioskach