Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klimatyzatory monoblokowe

Tekst: Władysław Łyszkowski

Zazwyczaj są to urządzenia wielkości niewielkiej szafki wyposażone w panel sterowania oraz wentylator i układ ziębniczy, który schładza przepływające przez nie powietrze.

20210377 https bi
Fot.: Castorama

W wyniku tego procesu powstaje ciepło, które trzeba odprowadzić na zewnątrz budynku. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się przewód elastyczny, który wystawia się przez uchylone okno lub drzwi balkonowe. Inna możliwość to podłączenie przewodu do kanału wentylacyjnego.

Klimatyzatory przenośne łatwo przestawić zarówno we wnętrzu, jak i pomiędzy pomieszczeniami, dzięki temu że większość z nich ma fabrycznie zamontowane kółka. Poza tym urządzenia te są stosunkowo tanie, łatwo dostępne (kupimy je w supermarketach budowlanych), nie wymagają skomplikowanego montażu. Warto jednak pamiętać o tym, że wiele z nich pracuje dość głośno (generują hałas na poziomie 50-60 dB; a dla porównania lodówka - 40 dB), gdyż sprężarka i wentylator powietrza znajdują się wewnątrz pomieszczenia.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail. Zobacz PRZYKŁAD.

    Więcej o:

Skomentuj:

Klimatyzatory monoblokowe