Co potrafi stelaż podtynkowy Geberit? Możesz się zdziwić!

materiał promocyjny partnera

Systemy podtynkowe szturmem zdobyły nasze łazienki. Nic dziwnego, pozwalają oszczędzić cenne miejsce, umożliwiają dowolną aranżację pomieszczenia, dzięki czemu łazienka staje się wygodniejsza i bardziej estetyczna. Dobrze wybrany system potrafi zdziałać wiele. Zobaczcie, dlaczego warto wybrać stelaż podtynkowy marki Geberit.

Geberit AquaClean Mera
Geberit AquaClean Mera
Fot. mat. Geberit

Masz pół wieku spokoju

Jednym z pierwszych obiektów, w którym pojawiły się podwieszane toalety, był Hotel Eiger, w szwajcarskim uzdrowisku w Grindelwald. Działo się to w 1966 roku, a nowatorski system był dziełem szwajcarskiej firmy Geberit. Z miejsca pojawili się naśladowcy urządzeń popularnie nazwanych "geberitami". Tyle tylko, że ich systemy nie są już tak doskonałe, bo Geberit jest niekwestionowanym europejskim liderem w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Kupując więc stelaż, zwróć uwagę, czy na pewno wybrałeś oryginał, czyli produkt firmy Geberit, bo tylko taki gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Nie warto ryzykować z podróbkami, bo choć stelaża nie widać, musi działać bez zarzutu, aby w razie awarii nie trzeba było rozkuwać ścian. Trwałość zaś poszczególnych elementów systemu Geberit jest niezwykła - w wielu łazienkach do dziś działają bez zarzutu spłuczki zainstalowane 50 lat temu! W sumie nie powinno to dziwić, przecież każdy ze 160 elementów kryje ponad 140 lat doświadczenia i know-how.

 

Z lewej: produkty Geberit są bardzo trwałe, pierwsze instalacje wykonane ponad 50 lat temu, działają do dziś./ Z prawej: stelaż podtynkowy Geberit Duofix z przyciskiem Sigma50
Z lewej: produkty Geberit są bardzo trwałe, pierwsze instalacje wykonane ponad 50 lat temu, działają do dziś./ Z prawej: stelaż podtynkowy Geberit Duofix z przyciskiem Sigma50
Fot. materiały Geberit

Dostajesz gwarancję na wiele lat

Jednak o prawdziwej jakości produktu świadczy długość gwarancji na zawory (napełniający i spustowy), ale także na uszczelki i drobne elementy. Geberit daje aż dziesięć lat gwarancji na wszystkie części stelaża i spłuczki, która zresztą została wykonana z jednego elementu (a nie np. z kilku klejonych), dzięki czemu jej rozszczelnienie jest praktycznie niemożliwe. Poza tym serwis urządzeń jest w tym czasie bezpłatny. To zaś oznacza, że nie tylko części będą wymienione bez pieniędzy, ale również nie zapłacisz za dojazd i pracę serwisu. Poza tym firma Geberit gwarantuje 25-letni dostęp do części zamiennych, a tego nie daje żaden inny producent.

 

Każda część systemu Geberit objęta jest gwarancją
Każda część systemu Geberit objęta jest gwarancją
Fot. mat. Geberit

Oszczędzasz wodę i pieniądze

Stelaże podtynkowe są wykorzystywane do mocowania podstawowych urządzeń ceramiki sanitarnej - WC, bidetów, umywalek. Wybierając oryginalny stelaż Geberit, możesz mieć pewność, że zamontowana na nich ceramika nie odpadnie od ściany. Rozwiązania podwieszane zostały zaprojektowane i przetestowane pod kątem utrzymania ciężaru do 400 kg. Zwrócić uwagę na pojemność spłuczek wody. Szwajcarski Geberit ma system spłukiwania dwudzielnego. Naciśnięcie mniejszego przycisku uruchamia 3 litry wody, zaś większego 6 litrów. Jest także możliwość zmniejszenia tej ilości – do 2 i 4 litrów. Oszczędność wody przekłada się zaś bezpośrednio na niższe opłaty.  

Montujesz gdzie chcesz, a nie gdzie musisz

Systemy podtynkowe tworzą nieograniczone możliwości aranżacyjne. Spłuczki Geberit Omega wpasują się niemal w każdą łazienkę. Wśród kilkunastu modeli, na pewno znajdziesz odpowiedni do swojej łazienki. W małych pomieszczeniach np. sprawdzi się stelaż podtynkowy Geberit Duofix ze spłuczką podtynkową o głębokości zaledwie 8 cm. Firma oferuje też spłuczki, które można zamontować na poddaszach, gdzie są niskie ściany kolankowe, lub w narożnikach. Z kolei model Geberit Omega można instalować na wysokości: 82 cm, 98 cm i 112 cm, a niezależnie od wysokości, siła spłukiwania zawsze będzie doskonała. Spłuczki można podłączyć do instalacji wodociągowej od tyłu lub z boku. 

 

Stelaż podtynkowy Geberit możesz umieścić w dowolnym miejscu
Stelaż podtynkowy Geberit możesz umieścić w dowolnym miejscu
Fot. mat. Geberit

Tworzysz eleganckie wnętrze

W łazience z systemem podtynkowym bardzo istotne są przyciski spłukujące. Spłuczki Geberit są niezawodne, a przyciski spłukujące dopełniają aranżację łazienki. Są w rozmaitych kształtach i kolorach. W minimalistycznych aranżacjach sprawdzą się przyciski zamocowane w płaszczyźnie ściany (Geberit Sigma60), a w nowoczesnych wnętrzach idealne będą spłuczki uruchamiane bezdotykowo (np. Sigma80), a elegancka kolorystyka takich przycisków nadaje wnętrzu atrakcyjny wygląd.

 

Przycisk uruchamiany bezdotykowo, Geberit Sigma80
Przycisk uruchamiany bezdotykowo, Geberit Sigma80
Fot. mat. Geberit

Piękny design idzie w parze z funkcjonalnością.  Dla osób często korzystających z toalety nocą, a także w łazienkach sąsiadujących z sypialnią, znakomitym rozwiązaniem będzie przycisk Soft-Touch - uruchamianie nim spłuczki jest tak ciche, że nie przeszkadza domownikom podczas nocnego odpoczynku.  Z kolei w przycisku Geberit DuoFresh bezpośrednio przy misce ustępowej zamontowano element odsysający nieprzyjemne zapachy. Włącznik uruchamia system, który dzięki filtrowi węglowemu oczyszcza zanieczyszczone powietrze i bezwonne wdmuchuje z powrotem do łazienki. Geberit Duofresh działa ze stelażem podtynkowym Geberit z odciągiem powietrza i przyciskiem spłukującym Sigma40. Zresztą przycisk ten, stworzony przez znanego szwajcarskiego projektanta Christopha Behlinga, został wyróżniony nagrodą Design Plus. 

Montaż systemu podtynkowego pozwala na swobodę w projektowaniu wnętrza. Dzięki niemu stworzysz wnętrze dostosowane do swoich potrzeb i upodobań.

 

Przycisk z odciągiem zanieczyszczonych zapachów Geberit Sigma40
Przycisk z odciągiem zanieczyszczonych zapachów Geberit Sigma40
Fot. mat. Geberit
    Więcej o: