Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brama garażowa - wygodna i bezpieczna. Jak ją wybrać?

red.

Bramy garażowe różnią się sposobem otwierania i sterowania, termoizolacyjnością oraz dodatkowymi rozwiązaniami, np. z zakresu bezpieczeństwa. Wybierając bramę garażową, należy brać pod uwagę wszystkie te elementy, ponieważ od zastosowanych rozwiązań zależy komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Nowoczesna brama garażowa
Nowoczesna brama garażowa
fot. Hörmann (mat. partnera)

Brama chroniąca przed włamaniem...

Pełne bezpieczeństwo antywłamaniowe bram garażowych zapewniają napędy działające w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur. Ten nowoczesny system wykorzystuje bardzo bezpieczny system kodowania, działa bowiem w - znanej z bankowości elektronicznej - technologii 128-bitowej. Gwarantuje ona obecnie maksymalne bezpieczeństwo sygnału przekazywanego z pilota do napędu i z napędu do pilota – możliwie najlepsze jego zabezpieczenie przed skopiowaniem przez niepowołane osoby, np. przez złodzieja. Napędy z dwukierunkowym systemem BiSecur, poza komfortowym sterowaniem, umożliwiają też odczyt statusu bramy (otwarta/zamknięta), co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnika dioda LED sygnalizuje położenie bramy odpowiednim kolorem - w każdej sytuacji można więc sprawdzić, że polecenie zostało wykonane, nawet gdy brama znajduje się poza zasięgiem wzroku. A jeżeli zaopatrzymy się w specjalną bramkę Gateway BiSecur z aplikacją na smartfona i tablet, nawet daleko od domu, z dowolnego miejsca na świecie możemy sprawdzić, czy nasza brama garażowa jest otwarta czy zamknięta i w razie potrzeby wydać odpowiednie polecenie. Aby z tego rozwiązania korzystać, trzeba połączyć bramkę Gateway z domowym routerem i bezpłatnie zarejestrować ją przez internet.

Bezpieczne są też bramy zabezpieczone przed podważeniem – włamywacz nie ma wtedy żadnych szans. Podczas zamykania brama taka automatycznie rygluje się w szynie napędu, co skutecznie uniemożliwia jej podważenie. Samo ryglowanie działa w sposób czysto mechaniczny i dlatego spełnia swoją funkcję również w razie awarii zasilania.

Brama garażowa Hormann
Brama garażowa Hörmann
fot. Hörmann (mat. partnera)

...i bezpieczna dla użytkownika

Równie ważne jak ochrona przed włamaniem jest osobiste bezpieczeństwo użytkowników. Bramy z napędem, np. marki Hörmann, po natrafieniu na przeszkodę – przedmiot lub np. bawiące się dziecko – natychmiast zatrzymują się i podnoszą. Napędy te bowiem podczas rozruchu „zapamiętują” wielkość sił potrzebnych do otwarcia i zamknięcia bramy. Przy natrafieniu na przeszkodę, gdy trafią na opór większy niż ten zapisany w „pamięci”, automatycznie zatrzymują ją i unoszą. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zaleca się instalację bezdotykowej fotokomórki – w napędzie SupraMatic P firmy Hörmann wchodzi ona w skład wyposażenia standardowego.

Pełne zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców daje specjalne ukształtowanie krawędzi paneli bramy. Prowadnice pionowe powinny natomiast być tak uformowane, by nie można było włożyć dłoni między nie a rolki prowadzące. W przypadku dotknięcia prowadnic uniemożliwia to zranienie dłoni. Bezpiecznym rozwiązaniem jest też ukrycie linki podnoszącej bramę w ościeżnicy. 

Aby bezpieczeństwo użytkowników bramy było stuprocentowe, stosuje się podwójne sprężyny. Tak zwany system „sprężyna w sprężynie” stanowi zabezpieczenie przed opadnięciem płyty bramy – w przypadku pęknięcia jednej ze sprężyn jej funkcje przejmuje druga. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Brama garażowa - wygodna i bezpieczna. Jak ją wybrać?