Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi wewnętrzne - jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Red.

Drzwi wewnętrzne to przegroda, której zadaniem jest oddzielenie od siebie pomieszczeń oraz zapewnienie domownikom poczucia intymności. Ważne jest, aby były one mocne i odporne na wypaczenie, a ich powierzchnie nie ulegały uszkodzeniom.

Drzwi wewnętrzne Hormann
Drzwi wewnętrzne Hormann
Fot. mat. Hormann

Skrzydłowe czy przesuwne?

Wciąż najbardziej popularne są drzwi skrzydłowe. Jednoskrzydłowe występują zwykle w rozmiarach 60, 70, 80, 90, 100 i 110 cm. Dwuskrzydłowe standardowo osiągają szerokość 120, 140 lub 160 cm. Można wybierać spośród drzwi pełnych bądź z przeszkleniami, drewnianych lub z płyt MDF/HDF, okleinowanych lub fornirowanych. W zależności od montażu zawiasów, otwierają się w prawo lub w lewo. Można je otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz. Wszystkie te aspekty powinno się uwzględniać przy aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach, w których jest niewiele miejsca, sprawdzi się z kolei system przesuwny.  Takie drzwi nie potrzebują odpowiedniego promienia do otwarcia, jak w przypadku drzwi skrzydłowych. Warunkiem przy systemie naściennym przesuwnym jest pozostawienie wolnego miejsca na ścianie, po której przesuwane są drzwi.

Drewno zawsze w modzie

Drewno to materiał, który dzięki swoim zaletom użytkowym od bardzo dawna wykorzystuje się do wyrobu skrzydeł drzwiowych. Szczególnie istotnymi cechami tego materiału są: bardzo dobra izolacyjność cieplna, spora wytrzymałość oraz niewielka rozszerzalność.

Mocne i ciekawe wzorniczo drzwi drewniane znajdziemy m.in. w ofercie firmy Hörmann. Mają one bardzo wytrzymałą, stabilną konstrukcję oraz odporną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zarysowania powierzchnię Duradecor.  Powstaje w specjalnym procesie technologicznym, w którym trzy warstwy - okleina dekoracyjna, nośnik i płyta wierzchnia - są poddawane działaniu wysokiego ciśnienia i razem sprasowane. Technologia ta gwarantuje nierozerwalność połączenia materiałów i lepszą jakość wykończenia niż dostępne na rynku laminaty. Powierzchnia Duradecor jest odporna na ścieranie, uderzenia i wysoką temperaturę oraz wyjątkowo łatwa w pielęgnacji. Jest również odporna na działanie detergentów.

Drzwi BaseLine
Drzwi BaseLine
Fot. mat. Hormann

Nowe możliwości aranżacyjne

Możliwości indywidualnego łączenia faktur i kolorów daje seria ConceptLine firmy Hörmann. Poprzez wiązanie doskonałej jakości powierzchni ultramatowej, błyszczącej lub strukturalnej z kolorami białym, jasnoszarym lub antracytowym drzwi z tej serii stwarzają dodatkowe możliwości aranżacji. Te z powierzchnią Duradecor Ultramat w kolorze antracytowym mogą służyć np. jako tablica kredowa w pokoju dziecka. Powierzchnia ta w dotyku przypomina satynę o wyjątkowym stopniu matowości. To pierwsza na rynku okleina, na której, dzięki zastosowaniu technologii AntiFingerPrint, nie zostają odciski palców ani inne zabrudzenia. Okleina ta jest także bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo krawędzie skrzydła zostały tu zabezpieczone innowacyjną technologią laserowego oklejania 4Protect. To sprawia, że są odporne na uderzenia, ścieranie i zarysowania, a na ich gładkiej powierzchni nie widać żadnych łączeń okleiny.

Do wnętrz w każdym stylu

Dzięki modelom drzwi z serii DesignLine firmy Hörmann każdy może urządzić atrakcyjne wnętrze. Oferowane są one w najróżniejszych wariantach wykonania, z rozmaitymi stylowymi elementami. Mogą to być wpuszczane w płytę drzwiową aplikacje ze stali nierdzewnej, pogłębione szczeliny lub zlicowane ze skrzydłem wąskie listwy z naturalnego drewna, a także piękne naturalne drewniane okleiny oraz kolorowe powierzchnie.

Drzwi DesignLine
Drzwi DesignLine
Fot. mat. Hormann

Mocna konstrukcja

Aby drzwi wewnętrzne służyły nam przez wiele lat, muszą mieć mocną konstrukcję. W przypadku drzwi drewnianych Hörmann wzmocnienie ramy płyty drzwiowej wykonane zostało z pełnej płyty wiórowej o szerokości 80 mm po stronie zawiasów i zamka. To gwarantuje większą stabilność i wytrzymałość skrzydeł. Ościeżnice natomiast produkowane są ze stabilnego rdzenia o grubości 25 mm i opaski wykonanej z najwyższej jakości płyty MDF. To gwarantuje stabilność ich kształtu, zapobiega też zarysowywaniu i uszkodzeniu na zaokrągleniach opaski.

Jarzmo zawiasu, które wzmocnione zostało włóknem szklanym, jest mocowane na cztery wkręty i wyposażone w długie tuleje prowadzące. Tak wytrzymała konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność drzwi przy otwieraniu i zamykaniu. Dodatkowo zapewnia je też wyposażenie drzwi w blachę zaczepową mocowaną na sześć wkrętów. Osadzone w wyfrezowanym zagłębieniu zaczepy są zlicowane z płaszczyzną i przykręcane do rdzenia drewnianej ościeżnicy przez metalowe opaski hakowe.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drzwi wewnętrzne - jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?