Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak poradzić sobie ze śmierdzącymi butami?

red.

Jak usunąć przykry zapach z butów? Możemy skorzystać z domowych sposobów lub sięgnąć po wyspecjalizowane środki.

Zapach można też usunąć przemywając wnętrze butów wodą utlenioną
Zapach można też usunąć przemywając wnętrze butów wodą utlenioną
Fot. Pixabay.com/CC0 Public Domain

Co zneutralizuje zapach w butach?

Zapach w butach dobrze neutralizuje soda oczyszczona – trzeba ją wsypać (suchą) do buta i zostawić na noc. Nie tylko pochłonie zapachy, ale też działa antybakteryjnie. Sprawdzi się również roztwór wody utlenionej. Możemy też przemyć wnętrze buta wodą z octem lub cytryną.

Pamiętajmy też, że możemy kupić gotowe spraye do odświeżania butów – neutralizują zapachy i działają antybakteryjnie.

ZOBACZ, JAK ZROBIĆ DOMOWY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA >>

Jak uniknąć powstawania zapachu w butach?

Jest kilka zasad, które ograniczają powstawanie przykrego zapachu w butach. Po pierwsze, jakkolwiek śmiesznie by to nie brzmiało, trzeba dbać o higienę i po prostu myć nogi. Jeśli stopy mocno nam się pocą, używajmy dezodorantu do stóp, możemy też posypać nogi talkiem lub pudrem dla dzieci.

ZOBACZ, JAK USUNĄĆ KOCI MOCZ >>

Nie nośmy też dzień po dniu tych samych butów, dajmy im odpocząć. Ciężkie zimowe buty zmieniajmy w pracy na lżejsze pantofle – tak będzie również zdrowiej. Po zdjęciu w domu zostawmy je w suchym, przewiewnym miejscu, a nie zamykanej szczelnie szafce czy szufladzie.

Istotne jest też to, z jakiego materiału są wykonane buty – jeśli to naturalne materiały, szanse na to, że w buty zaczną śmierdzieć, są mniejsze. Uważajmy też kupując wkładki – lepiej żeby były z materiału przyjaznego dla skóry. Można też kupić wkładki z warstwą antybakteryjną, co na pewno znacznie ograniczy brzydki zapach.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak poradzić sobie ze śmierdzącymi butami?