Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak pozbyć się rybików cukrowych?

red.

Włączasz światło w łazience, a one tam są - malutkie, przypominające rybki owady. Jak się pozbyć rybików cukrowych z naszego mieszkania?

Rybiki nie są szkodliwe - jeśli w domu będzie czysto i sucho, będą się pojawiać sporadycznie
Rybiki nie są szkodliwe - jeśli w domu będzie czysto i sucho, będą się pojawiać sporadycznie
Fot. Flickr.com/rawdonfox - CC BY 2.0

Rybiki cukrowe lubią ciemność, ciepło i wilgoć. Lubią też nasze łazienki, pojawiają się również w kuchniach. Żywią się produktami spożywczymi, które można znaleźć w naszych spiżarkach, ale też np. klejem do tapet i resztkami, które znajdują w kurzu. Ich obecność nie jest groźna dla naszego zdrowia, ale niektórzy bardzo ich nie lubią i po prostu nie chcą z nimi dzielić mieszkania.

ZOBACZ, JAK SIĘ POZBYĆ OS I SZERSZENI >>

Jak się pozbyć rybików cukrowych z łazienki i kuchni?

Jeśli chcemy pozbyć się rybików, zadbajmy o osuszenie pomieszczeń. Sprawdźmy, czy w łazience dobrze działa wentylacja, wycierajmy podłogę po kąpieli, otwierajmy okna, żeby wywietrzyć i usunąć z powietrza wilgoć. Możemy też rozłożyć chemiczne środki wchłaniające wilgoć – np. żel krzemionkowy (uwaga, jest niebezpieczny dla dzieci i zwierząt).

Naprawmy też pęknięcia w tynku, wymieńmy spękany silikon.

ZOBACZ, JAK POZBYĆ SIĘ MOLI >>

Rybiki najlepiej czują się w temperaturze od 16 do 26 stopni C. Dlatego warto od czasu do czasu obniżać temperaturę – wychodząc z domu, zostawiać zakręcone kaloryfery w łazience i otwarte okna albo przykręcać termostat.

W sklepach znajdziemy też środki chemiczne pozwalające zwalczać rybiki. Domowym sposobem jest boraks zmieszany z cukrem pudrem.

Jeśli rybiki są w kuchni, najlepiej zastosować pułapki klejowe – paski, do których przykleją się owady.

Młode koty dość chętnie polują na rybiki i ich tępienie traktują jak rozrywkę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak pozbyć się rybików cukrowych?