Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić dywan sodą oczyszczoną?

red.

Soda oczyszczona to skuteczny i ekologiczny sposób na usunięcie brudu i neutralizację brzydkich zapachów. Czyszczenie dywanu sodą to nie tylko świetny sposób na usunięcie z niego brudu i niepożądanego zapachu.

dywan
Soda oczyszczona to skuteczny i ekologiczny sposób na usunięcie brudu i neutralizację brzydkich zapachów
Fot. Wonderlane/Flickr.com - CC BY 2.0

Jak wyczyścić dywan sodą?

Dywan jest trudny do wyczyszczenia. Odkurzacz nie usunie plam i zabrudzeń, które wnikają głęboko w materiał. Od czasu do czasu musimy dywan oczyścić bardziej gruntownie, zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta.

Nie musimy od razu sięgać po specjalistyczne środki. Po pierwsze, sporo kosztują. Po drugie, mogą zawierać substancje drażniące drogi oddechowe i szkodliwe dla środowiska. Możemy do tego użyć sody - czyszczenie dywanu sodą oczyszczoną ,to tani, bardzo skuteczny, ale też ekologiczny sposób czyszczenia. To również sposób na usunięcie z dywanu roztoczy i innych organizmów, które mogły się w nim zalęgnąć.

Sodę do wyczyszczenia dywanu najlepiej kupić w dużym opakowaniu, w sklepie z produktami ekologicznymi lub przez internet. Dzięki temu zapłacimy mniej niż kupując kilka małych opakowań sody oczyszczonej w sklepie spożywczym.

Jak wyczyścić dywan sodą na sucho? Krok po kroku

Czyszczenie dywanu sodą n a sucho jest bardzo proste. Zobacz, jak wykonać je krok po kroku:

  1. Czyszczenie dywanu sodą zacznij od dokładnego odkurzenia dywanu.
  2. Weź opakowanie sody oczyszczonej i posyp dywan cienką warstwą proszku.
  3. Zostaw sodę na dywanie na kilka godzin, a nawet dłużej, jeśli dywan jest mocno zabrudzony. Soda w tym czasie wchłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy z dywanu, oczyści go też z zabrudzeń, również tych niewidocznych dla oka.
  4. Po kilku godzinach zbierz starannie rozsypaną sodę odkurzaczem

Po takim zabiegu dywan powinien być czysty i higieniczny, a jego kolory odzyskają świeżość.

Czyszczenie dywanu sodą na mokro 

Jeśli na dywanie znajduję się plama, która pozostawiła nieprzyjemny zapach warto użyć mieszanki wody z sodą, która skutecznie usuwa przykre zapachy z tkanin i materiałów. Kupujemy duże opakowanie spożywczej sody oczyszczonej - dodajemy do niej wodę tak by powstała papka i umieszczamy na plamie. Pozostawiamy na plamie i po wyschnięciu dokładnie odkurzamy.  

Czyszczenie dywanu sodą i octem

Korzystając z babcinych skutecznych metod czyszczenia trudnych zabrudzeń na dywanach warto wspomóc się octem. Na poczatku plamę zalewamy octem i pozostawiamy do wyschnięcia, a potem przykrywamy cienką warstwą sody oczyszczonej. Po upływie 30 minut znów zalewamy octem. Tak przygotowany do prania dywan zostawiamy na kilka godzin. Po ich upływie szczotką lub gąbką mocno pocieramy dywan do momentu aż zbierzemy sodę z powierzchni dywanu. 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyczyścić dywan sodą oczyszczoną?