Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić miskę sedesową z rdzawych zacieków?

red.

Dbasz o czystość w domu, a mimo to na twojej desce sedesowej pojawiają się rdzawe zacieki, których nie daje się usunąć szorowanie? Podpowiadamy, jak sobie z nimi poradzić.

Sprawdźmy, czy spłuczka nie przecieka - wtedy najłatwiej powstają zacieki
Sprawdźmy, czy spłuczka nie przecieka - wtedy najłatwiej powstają zacieki
Fot. Flickr.com/Feeling My Age - CC BY 2.0

Takie smugi powstają z osadzającego się na powierzchni ceramiki kamienia, zwłaszcza tam, gdzie woda jest twarda. Sprawdźmy, czy nasza spłuczka działa poprawnie – być może woda spływa drobnym strumyczkiem cały czas – a to nie tylko szkodzi naszej misce ustępowej, ale także naraża nas na niepotrzebne koszty.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ MIKROFALÓWKĘ >>

Środkiem zapobiegawczym może być dodanie środka zmiękczającego wodę do spłuczki – np. pastylki środka zmiękczającego, z którego korzystamy w pralce. Możemy też zainstalować w domu stację uzdatniania wody, która usunie jony wapnia i magnezu z wody w całej naszej instalacji.

Jak wyczyścić sedes z rdzawych smug?

Jeśli jednak zabrudzenia już powstały, trzeba się ich pozbyć. Czyszczenie żyletką to nie najlepszy pomysł – na powierzchni ceramiki mogą powstawać mikrouszkodzenia, co spowoduje, że łatwiejsze osadzanie się wszystkich zanieczyszczeń.

ZOBACZ, JAK ODETKAĆ ZATKANĄ WANNĘ, ZLEWOZMYWAK, SEDES >>

Lepiej do wyczyszczenia użyć papki z wilgotnej sody oczyszczonej, proszku do prania albo rozmoczonej tabletki do zmywarki. Taką mieszanką pokrywamy starannie całą powierzchnię zabrudzenia i pozostawiamy na jakiś czas, najlepiej na kilka godzin. Jeśli po spłukaniu pozostały jakieś resztki, spróbujmy usunąć je zwykłą szczotką – jeśli to nie pomaga, powtórzymy procedurę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyczyścić miskę sedesową z rdzawych zacieków?