Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym wyczyścić monitor?

red.

Monitor, tak jak każde urządzenie domowe, trzeba regularnie czyścić. Ale jego powierzchnia wymaga szczególnej uwagi. Wiesz, czym wyczyścić monitor?

Monitor przede wszystkim regularnie odkurzajmy
Monitor przede wszystkim regularnie odkurzajmy
Fot. Pexels.com/CC0

Na monitorze widać zanieczyszczenia: kurz, odciski palców a nawet ślady jedzenia. Powinno się to robić co 4-6 tygodni.

Kluczem do efektywnego i bezpiecznego czyszczenia jest znalezienie idealnej równowagi pomiędzy suchym czyszczeniem a tym z dodatkiem wody. Zbyt duża wilgoć może uszkodzić monitor, a jeśli to laptop - nawet cały komputer.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ KLAWIATURĘ >>

Czyszczenie monitora LED na sucho też wcale nie jest bezpieczne; można go zarysować i zniszczyć. Nie używaj ręczników papierowych, chusteczek higienicznych czy ściereczek do wycierania naczyń. Chociaż są uniwersalne, nie używaj też chusteczek nawilżonych. Nie zbiorą dokładnie wszystkich zanieczyszczeń, pozostawią też na powierzchni monitora zacieki. Nie korzystaj też ze środków chemicznych nieprzeznaczonych specjalnie do monitora.

Jak czyścić dobrze monitor LED?

Czyszczenie monitora rozpocznij od kupienia odpowiedniego preparatu. W każdym markecie powinieneś dostać specjalną piankę przeznaczoną specjalnie do czyszczenia powierzchni LED.

ZOBACZ, JAK POZBYĆ SIĘ KURZU >>

Wyposaż się w miękki materiał. Świetnie sprawdzi się pocięta bawełniana koszulka, bawełniany ręcznik czy chusteczka.

Wyłącz monitor. Nie tylko unikniesz potencjalnego kontaktu z elektrycznością, na ciemnej powierzchni będziesz też lepiej widzieć zanieczyszczenia.

Weź kawałek czystego materiału. Delikatnie, powolnymi okrężnymi ruchami przetrzyj powierzchnię monitora. Nie naciskaj za mocno.

Na drugą szmatkę nałóż odrobinę pianki do czyszczenia. Nie spryskuj nią monitora, bo może się dostać do środka komputera i go uszkodzić.Delikatnie zbierz pozostały kurz i odrobinki brudu.

Jeśli trafisz na smugi i utrwalone zabrudzenia, nie trzyj i nie naciskaj, aby je wyczyścić, pozwól, aby pianka je rozpuściła.

Po usunięciu brudu pozwól monitorowi wyschnąć. Upewnij się, że jest suchy, zanim ponownie go włączysz. Nie próbuj przyspieszać suszenia np.: suszarką do włosów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czym wyczyścić monitor?