Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W trzypokojowym mieszkaniu brakuje schowków. Co robić?

red.

W mieszkaniu Kasi i Michała nie zaplanowano wystarczającej ilości miejsca na przechowywania. Brakuje im miejsca na rzeczy. Architekci proponują dwa sposoby na wygospodarowanie miejsca na schowki.

Plan mieszkania
Plan mieszkania
red.

W naszym mieszkaniu nie przewidziano wnęk na szafy (nawet w przedpokoju), stąd duży problem ze znalezieniem na nie miejsca - gdzie je zaplanować. A schowków, nie tylko na ubrania, przydałoby się sporo, oczywiście w granicach rozsądku. Mieszkanie ma trzy pokoje i tyle chcemy zostawić; oprócz salonu jest nam potrzebna sypialnia i pokój dla dziecka. Kasia i Michał

Rozwiązanie 1. Szafy i szafki. Justyna Burdow-Gołoś

W pokoju dziecka miejsce na szafę powstało kosztem łazienki, natomiast w przedpokoju - kosztem Państwa sypialni. Aby nieco poszerzyć wąski przedpokój, wejścia do obu mniejszych pokoi zostały przesunięte, co z kolei wymagało przebudowania oddzielającej je ściany.

W niewielkiej łazience bez problemu mieszczą się wszystkie potrzebne sprzęty. Jest tu prostokątna wanna (170 x 70 cm) z parawanem, umywalka (szer. 70 cm) i podwieszony sedes. W wejściu do tego pomieszczenia proponuję zamontować przesuwane drzwi chowane w ścianie.

Po drugiej stronie mieszkania znajduje się strefa dzienna, która składa się z dwóch części: kuchenno-jadalnej i wypoczynkowej. Kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery U jest oddzielona od reszty wnętrza pełną ścianą, co pozwala zwiększyć liczbę szafek wiszących. Na wprost wejścia stoi prostokątny stół, a w głębi strefy dziennej - narożna kanapa, stolik kawowy, fotel oraz zabudowa z miejscem na sprzęt RTV.

Rozwiązanie 2. Praktyczne wnęki. Krzysztof Radzanowski

Dwie szafy w przedpokoju, po jednej w sypialni i pokoju dziecka - wziąwszy pod uwagę ich rozmiary, miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno brakować. Aby mogła powstać szafa przy łazience, trzeba było inaczej usytuować drzwi do pokoi. Pozostałe domowe przedmioty można trzymać w zabudowie przy kuchni oraz w szafce z tyłu lodówki.

Kuchnia jest otwarta tylko na przedpokój, od reszty strefy dziennej oddziela ją ściana z otworem doświetlającym (na wysokości 120 cm). Przy tej ścianie proponuję urządzić kąt jadalny z prostokątnym stołem; w głębi, przy dużym oknie balkonowym, jest aneks wypoczynkowy z kanapą i szafką RTV.

Łazienka ma takie same wymiary i kształt jak na planie wyjściowym. Zaplanowałem w niej narożną kabinę prysznicową (90 x 100 cm), umywalkę (szer. 60 cm), podwieszony sedes oraz pralkę (60 x 50 cm); to ostatnie urządzenie stoi we wnęce wydzielonej wąską ścianką.

    Więcej o:

Skomentuj:

W trzypokojowym mieszkaniu brakuje schowków. Co robić?