Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

77,4 m kw. dla osoby na wózku

Red.

Marcin porusza się na wózku. Właśnie kupuje mieszkanie, które chce urządzić w sposób wygodny i dostępny. Architekci przygotowali dwa rozwiązania.

Kupuję właśnie mieszkanie i już teraz się zastanawiam, jak je urządzić. Jestem osobą niepełnosprawną i poruszam się na wózku. Zależy mi na komfortowej przestrzeni zarówno do codziennego życia, jak i do pracy - pracuję zdalnie w domu, przydałoby się więc przyjazne miejsce oddzielone od części wypoczynkowej. Marcin

Rozwiązanie 1: jak najwięcej przestrzeni
Wioletta  Sawczuk

Aneks kuchenny zajmuje dwie ściany; aby zapewnić łatwy dostęp do szafek, zaprojektowałam w nim tylko dolną zabudowę. Na początku ciągu roboczego umieściłam standardową lodówkę - w razie potrzeby można ją zastąpić dwoma niskimi modelami. Pozostałą część STREFY DZIENNEJ zajmuje kąt wypoczynkowy i jadalny.

Mała toaleta została zlikwidowana, dzięki czemu w PRZEDPOKOJU jest miejsce na szafy. Jeśli to możliwe, warto przełożyć drzwi wejściowe do mieszkania - z prawych na lewe, będzie wygodniej z nich korzystać. A jeśli już o drzwiach mowa: wewnętrzne powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości - i takie przewidziałam w wejściu do sypialni, GABINETU i łazienki.

W ŁAZIENCE, powiększonej kosztem przedpokoju, proponuję zainstalować kabinę bez brodzika - z odpływem w podłodze. Jest również umywalka, podwieszony sedes oraz pralka standardowej wielkości.

Rozwiązanie 2: dwie strefy
Anna Malesińska

STREFA DZIENNA również dzieli się na części: kuchenno-jadalną oraz wypoczynkową. GABINET, urządzony w najmniejszym pokoju, jest pomieszczeniem przechodnim - z niego przechodzi się do sypialni przez szerokie przesuwane drzwi. Zlikwidowanie osobnego wejścia do tego drugiego pomieszczenia pozwoliło na znaczne powiększenie łazienki.

Przestronna ŁAZIENKA, do której włączyłam fragment przedpokoju, jest wyposażona w dużą kabinę prysznicową bez brodzika), umywalkę i sedes. Pralkę oraz półki na łazienkowe zapasy proponuję ukryć w szafie gospodarczej dostępnej z PRZEDPOKOJU.

    Więcej o:

Skomentuj:

77,4 m kw. dla osoby na wózku