Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić trzypokojowe mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

Red.

Małżeństwo z dwójką dzieci kupiło swoje pierwsze mieszkanie - 55 metrów, trzy pokoje. Chcieliby, żeby każde z dzieci miało swój pokój. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

Kupiliśmy z mężem nasze pierwsze mieszkanie i zastanawiamy się, jak je funkcjonalnie urządzić. Nasza rodzina liczy cztery osoby (mamy dwoje dzieci), tymczasem pokoje są tylko trzy. Największy będzie salonem, chcielibyśmy, by każde z dzieci miało swój pokój. Prosimy o radę. Ewa

Rozwiązanie 1: o jeden pokój więcej
Magdalena Żmihorska-Tomasik

Przestrzeń dzienną, nieco powiększoną kosztem pokoju obok, tworzą trzy aneksy: wypoczynkowy, jadalny oraz kuchenny. W KUCHNI zaprojektowałam jednociągową zabudowę z lodówką, okrągłym zlewozmywakiem, płytą grzejną i piekarnikiem. Symboliczną granicą między aneksami jest okrągły regał-słup z dekoracyjnymi podświetlanymi wnękami i miejscem na telewizor. W narożniku pokoju, naprzeciwko wejścia, stoi kanapa, a przy drzwiach balkonowych - duży stół.

Ściana oddzielająca POKOJE DZIECIĘCE została przesunięta, dzięki czemu pomieszczenia te mają zbliżoną wielkość. Trzeba było jednak zmienić usytuowanie prowadzących do nich drzwi - teraz są one zamontowane skosem. W każdym z tych pokoi znajduje się łóżko, regalik, biurko i niewielka szafa.

SYPIALNIĘ rodziców nieznacznie powiększyłam o fragment przedpokoju, co pozwoliło nadać mu bardziej regularny kształt. W sporej sypialni bez problemu mieści się ustawione centralnie łóżko (dostępne z obu stron) oraz szafa ubraniowa. W ŁAZIENCE jest wygodna prostokątna wanna (model 170 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm), sedes i płytka pralka.

Rozwiązanie 2: z garderobą
Michał Grzelak

KUCHNIA została przesunięta - urządziłem ją przy ścianie z oknem i wyposażyłem w zabudowę o kształcie litery L. W narożniku pokoju jest miejsce na rozkładaną kanapę, która na noc zmienia się w łóżko. Kąt jadalny zaprojektowałem nietypowo: zamiast standardowego stołu jest duży wysoki barek, a zamiast krzeseł - stołki barowe. Na froncie konstrukcji (od strony kanapy) proponuję umieścić telewizor.

ŁAZIENKA ma nieregularny kształt - ściany oddzielające ją od POKOI DZIECIĘCYCH zostały tak ukształtowane, by powstały wnęki: na kabinę prysznicową, pralkę (ewentualnie można ją przenieść do garderoby) oraz na półki bądź szafki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić trzypokojowe mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?