Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

Red.

72-metrowe mieszkanie dla 4-osobowej rodziny. Jak najlepiej rozplanować mieszkanie, żeby każdy miał swój pokój? Architekci zaproponowali dwa rozwiązania.

Jak urządzić mieszkanie dla rodziny 2+2, zachowując zaprojektowaną liczbę pomieszczeń? Chcielibyśmy, by córka i syn mieli osobne pokoje, potrzebujemy też sypialni dla siebie. Zastanawiamy się nad połączeniem mikroskopijnej toalety (bez umywalki) z łazienką. W tej ostatniej przydałaby się kabina prysznicowa i bidet (w ostateczności sedes z funkcją bidetu). Martyna

Rozwiązanie 1: z jadalnią przy kuchni
Justyna Burdow-Gołoś

Przy nowej KUCHNI, w której zaprojektowałam ciąg roboczy w kształcie litery L, znajduje się jadalnia z dużym stołem. Do tej części mieszkania prowadzi szerokie otwarte przejście z POKOJU DZIENNEGO, połączonego również z przedpokojem. W salonie stoją dwie kanapy, stolik kawowy, szafka RTV oraz - przy dwóch ścianach - regały.

Na państwa SYPIALNIĘ przeznaczyłam najmniejszy pokój. W dawnej kuchni jest teraz jeden z dziecięcych pokoi - po zlikwidowaniu osobnej toalety (i prowadzących do niej drzwi) pomieszczenie to można było nieco powiększyć kosztem przedpokoju.  Z przestrzeni drugiego dziecięcego pokoju, ograniczonego ścianami konstrukcyjnymi, wydzieliłam natomiast przechodnią garderobę. We wszystkich trzech sypialniach zaplanowałam dodatkowo szafy ubraniowe różnej wielkości.

W ŁAZIENCE proponuję zainstalować kabinę prysznicową o wymiarach 100 x 70 cm (zajmuje wnękę powstałą po dawnej toalecie). Jest też umywalka (szer. 60 cm) oraz sedes - z funkcją bidetu, bo na dodatkowe urządzenie nie starcza już miejsca. W rogu zmieściła się otwierana od góry wąska pralka (40 x 60 cm).

Rozwiązanie 2: wspólna strefa
Krzysztof Radzanowski

W części dziennej znajdują się trzy aneksy: wypoczynkowy, jadalny i kuchenny (przesłonięty ścianką, przy której stoi stół). Zabudowa w KUCHNI składa się z dwóch osobnych ciągów szafek oraz wysokiej zabudowy, naprzeciwko której znajduje się minipralnia - ten kącik gospodarczy powstał po zmniejszeniu Państwa SYPIALNI. Dwa pozostałe pokoje są przeznaczone dla dzieci; do jednego z nich włączyłem dawną kuchnię (pomieszczenia te oddzielała ścianka działowa, którą można było usunąć).

ŁAZIENKA, dzięki połączeniu z toaletą i wstawieniu pralki do schowka przy kuchni, zyskała na przestronności. Zaplanowałem w niej narożna kabinę prysznicową (90 x 80 cm), umywalkę (szer. 55 cm) oraz podwieszony sedes i bidet. W przedpokoju jest teraz miejsce na dużą szafę; mniejsze znajdują się w każdej z trzech sypialni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?