Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brakuje miejsca na szafy w 3-pokojowym mieszkaniu

red.

Mieszkanie Tomasz ma 3 pokoje i dwie łazienki. Nie chce rezygnować z liczby pomieszczeń. Problemem jednak jest brak miejsca na przechowywanie. Architekci proponują dwa rozwiązania.

Plan mieszkania
Plan mieszkania
mat. własne

Chciałbym zachować w mieszkaniu zaprojektowaną liczbę pomieszczeń (w tym dwie łazienki: jedną z wanną, drugą z prysznicem). Przydałaby mi się dodatkowo garderoba, która nie została przewidziana na planie - gdzie znaleźć na nią miejsce. W tej chwili kuchnia jest zamknięta, myślę o częściowym otwarciu jej na salon. Tomasz

Rozwiązanie 1.
Justyna Burdow-Gołoś: Wszystko na miejscu

Punkt wyjścia: Układ pomieszczeń jest taki sam jak na planie wyjściowym, ale większość z nich ma teraz inny metraż. Zgodnie z życzeniem zachowałam obie łazienki, a garderobę wydzieliłam w sypialni, urządzonej w długim wąskim pokoju.

Jedyne pomieszczenie, którego metraż nie został zmieniony, to gabinet (jest w nim małe łóżko, może więc też pełnić funkcję pokoju gościnnego). Nieco przesunęłam w nim tylko drzwi, dzięki czemu na prawo od wejścia zmieściły się regały. Sypialnia, po powiększeniu sąsiadującej z nią łazienki i wydzieleniu garderoby, jest mniejsza, ale ma znacznie lepsze proporcje. Ta strefa mieszkania została oddzielona od reszty drzwiami, które dzielą długi przedpokój na dwie części.

Do otwartej kuchni wchodzi się z pokoju dziennego. Zmniejszyłam ją na korzyść przedpokoju, dzięki czemu w miejscu dawnych drzwi powstała szafa wnękowa. Zabudowę kuchenną tworzy główny ciąg roboczy wzdłuż ściany i półwysep z wysokim barkiem oddzielającym kuchnię od salonu. Przy bocznej ścianie jest wysoka zabudowa z lodówką typu side by side (litera L na planie).

Jedna z łazienek także została zmniejszona, przeniosłam również prowadzące do niej drzwi. - to pozwoliło wydzielić w przedpokoju minipralnię (0,7 m kw.). Teraz obie łazienki mają taką samą powierzchnię, ale inny kształt. W jednej znajduje się wanna (150 x 70 cm), w drugiej - narożna kabina prysznicowa (100 x 80 cm).

Rozwiązanie 2.
Krzysztof Radzanowski: Nowa łazienka

Punkt wyjścia: Spora garderoba powstała w miejscu jednej z łazienek. Tę natomiast przeniosłem w sąsiedztwo kuchni - mniejszej niż zaplanowana, ale nadal bardzo wygodnej.

Kuchnię od pokoju dziennego oddzielają przesuwane drzwi chowane w ścianie - w każdej chwili, zależnie od potrzeby, oba pomieszczenia będzie można połączyć lub od siebie odizolować. Zabudowa ma kształt litery U, szafek jest więc naprawdę sporo; tuż przy wejściu do kuchni znajduje się kąt jadalny. W długim wąskim pokoju z balkonem urządziłem gabinet, który służy również jako pokój gościnny, a w tym przy kuchni - sypialnię.

Oprócz garderoby w mieszkaniu jest kilka szaf - zaplanowałem je w przedpokoju (podzielonym na pół drzwiami), sypialni i gabinecie. W nowej, mniejszej łazience proponuję zainstalować kabinę prysznicową (90 x 90 cm). W drugiej, znaczniej przestronniejszej, bez problemu mieści się wanna (prostokątny model ze ściętym bokiem, o wymiarach 150 x 80 cm). Zbudowana przy niej ścianka wydziela wnękę z pralką oraz szafkami na niezbędne łazienkowe zapasy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Brakuje miejsca na szafy w 3-pokojowym mieszkaniu