Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić otwartą kuchnię z wyspą?

Red.

Marta z Tomkiem kupili mieszkanie. Połączyli w nim kuchnię z salonem. Chcieliby wprowadzić do pomieszczenia wyspę kuchenną. Jak to zrobić? Architekci proponują dwa rozwiązania.

W naszym kupionym właśnie mieszkaniu połączyliśmy pokój dzienny z kuchnią, z której wychodzi się na balkon. W kuchni chcielibyśmy mieć wyspę; poradźcie, jak urządzić to pomieszczenie, żeby wyglądało estetycznie i wygodnie się z niego korzystało? Zastanawiamy się również nad łazienką - wahamy się, czy zainstalować w niej wannę, czy kabinę prysznicową. Marta i Tomek

Rozwiązanie 1: w nowym miejscu
Magdalena Żmihorska-Tomasik

Na środku części dziennej pozostał komin, który wraz z przylegającą do niego wyspą stanowi umowną granicę pomiędzy aneksem kuchennym a resztą wnętrza. W wyspie umieściłam jedynie szafki przykryte blatem - dodatkowym miejscem do pracy. Wszystkie niezbędne urządzenia (lodówka, płyta grzejna z piekarnikiem, zlewozmywak) znajdują się w głównym ciągu roboczym o kształcie litery L.

Średni pokój, w którym urządziłam SYPIALNIĘ, oraz sąsiadująca z nim łazienka zostały nieco powiększone kosztem przedpokoju. Ten jednak nie stracił swojej funkcjonalności - tuż przy drzwiach wejściowych do mieszkania nadal jest miejsce na obszerną szafę. Duże szafy zaplanowałam także w sypialni i w drugim mniejszym pokoju, pełniącym funkcję GABINETU z dodatkowym miejscem do spania - rozkładaną kanapą.

ŁAZIENKA jest wyposażona w asymetryczną wannę narożną (150 x 90 cm), sedes i umywalkę częściowo wpuszczoną w długi blat, pod którym ukryłam płytką pralkę (o wymiarach 54 x 60 cm). W wejściu do łazienki proponuję zamontować przesuwane drzwi - w wąskiej części przedpokoju sprawdzą się lepiej niż rozwierane.

Rozwiązanie 2: równoległa zabudowa
Michał Grzelak

Ściany działowe przy wejściu do POKOJU DZIENNEGO zostały usunięte. Przy kominie proponuję zbudować wnękę na piekarnik, a obok niej - wyspę z barkiem. Z drugiej strony komina stoi niska (45 cm) szafka, na jego ścianie od strony kanapy wisi telewizor. W głównym ciągu kuchennym oprócz lodówki, zmywarki (szer. 45 cm), zlewozmywaka i płyty grzejnej umieściłem pralkę. Zyskała na tym ŁAZIENKA, powiększona dodatkowo o wnękę "wyciętą" z sąsiedniego pokoju. Pomieszczenie to jest wyposażone w wannę (150 x 70 cm), kabinę (80 x 100 cm), narożną umywalkę i sedes.

SYPIALNIĘ, zamykaną suwanymi szklanymi drzwiami, urządziłem w pokoju przy balkonie. Oprócz łóżka zaplanowałem tu szafy, między którymi można ustawić szafkę z telewizorem albo toaletkę. W przedpokoju jest miejsce na szafę ubraniową i komodę. Pokój przy łazience pełni funkcję GABINETU.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić otwartą kuchnię z wyspą?