Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szafka pod umywalkę - którą wybrać, czym można ją zastąpić?

red.

Nie musi to być tradycyjna szafka z uchylnymi frontami lub szufladami. Może ją zastąpić wiekowa komoda, podstawa maszyny do szycia albo nawet stary stół. Wybraliśmy najciekawsze rozwiązania pod umywalkę.

Szafka pod umywalkę - czym się kierować przy zakupie?

Przy wyborze szafki pod umywalkę najważniejszy jest materiał, z którego jest wykonana. Musi być on wodoodporny. Popularnie wykorzystywanym tworzywem jest odporna na działanie wilgoci płyta MDF. Pokrywa się ją wodoodpornym lakierem poliuretanowym. Może to być również odpowiednio zabezpieczone drewno.

Przed pójściem do sklepu zastanówmy się także, jakie funkcje będzie pełnić nasza szafka pod umywalkę. Jeśli chcemy mieć kosmetyki pod ręką, sprawdzi się mebel o szerokim blacie, z szufladami lub z otwartymi półkami, na których ustawimy koszyki na drobiazgi. Gdy zdecydujemy się na przechowywanie kosmetyków w innym miejscu, np. w wiszącej szafce z lustrem, możemy pozwolić sobie nawet na konsolę pod umywalką. Kiedy już podejmiemy decyzję, dokładnie wymierzmy przestrzeń jaką dysponujemy - to da nam gwarancję, że nie kupimy zbyt dużej szafki pod umywalkę.

Szafka w zestawie z umywalką

Dobrym pomysłem do łazienki jest zestaw - szafka z umywalką. Mamy wtedy pewność, że będą do siebie idealnie dopasowane i z łatwością ukryjemy wszelkie elementy instalacyjne, takie jak syfon. Wśród umywalek przeznaczonych do montażu w zestawie możemy znaleźć także nablatowe, wpuszczane w blat oraz podblatowe. Każdą można zintegrować zarówno z szafką stojącą, jak i podwieszaną.

Zobacz: Funkcjonalne szafki łazienkowe>>

Zainteresuje cię: Montaż umywalki wpuszczanej w blat>>

Szafka pod umywalkę na zamówienie

Taka opcja wiąże się z większymi kosztami i dłuższym czasem oczekiwania, ale jeśli możemy sobie na to pozwolić - naprawdę warto. Szafka pod umywalkę wykonana przez stolarza na wymiar będzie współgrała nie tylko z aranżacją łazienki (pod względem rozmiaru i koloru), ale również z naszymi potrzebami.

Co możemy schować w szafce pod umywalką?

Jesteśmy przyzwyczajeni do szafek z uchylnymi frontami i półkami w środku. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli jesteśmy zmuszeni przechowywać tam detergenty w większych opakowaniach (płyny i proszki do prania). Jeśli jednak możemy schować je w innym miejscu, zdecydujmy się na szuflady pod umywalką. Będziemy mieć lepszy dostęp do wszystkiego, co się tam znajduje, a umieszczenie kosmetyków i akcesoriów w segregatorach zaprowadzi w nich raz na zawsze porządek.

Dolna szuflada szafki wiszącej pod umywalką może przejąć funkcję kosza na pranie - po warunkiem, że na etapie projektowania mebla zadbamy o otwory wentylacyjne - czyli np. zamiast pełnego dna w szufladzie umieścimy ażurowe. W większej zabudowie meblowej możemy nawet wygospodarować miejsce na pralkę - i schować ją za łamanym frontem lub np. żaluzją meblową.

Co zamiast szafki pod umywalkę?

Wielbicielom nietuzinkowych rozwiązań przypadnie do gustu szafka pod umywalkę zrobiona ze starej komody lub w miejsce szafki podstawa od maszyny do szycia lub drewniany blat na kozłach. Wymaga to co prawda wkładu własnej pracy i umiejętności obsługi różnych narzędzi (chyba, ze komuś te prace zlecimy), ale efekt z pewnością będzie tego wart.

Skomentuj:

Szafka pod umywalkę - którą wybrać, czym można ją zastąpić?