Całkowita metamorfoza starego mieszkania. Co za zmiana!

projekt i zdjęcia: Mikołaj Bejnarowicz, www.bejnarowicz.pl

Trzypokojowe mieszkanie w starym budownictwie wydawało się mniejsze niż w rzeczywistości. Wszystko przez zły podział wnętrza, ciemne kolory i masywne, przestarzałe meble. Teraz trudno je rozpoznać!

Mieszkanie po metamorfozie
Mieszkanie po metamorfozie.
fot. Mikołaj Bejnarowicz

Mieszkanie w Poznaniu potrzebowało remontu. Salon i dwie sypialnie, nieduża zamknięta kuchnia i łazienka wyglądały na małe, niemodne i podniszczone. We wnętrzu wciąż było czuć klimat lat 90. Masywne meble w salonie zabierały dużo miejsca, te w kuchni już nosiły wyraźne ślady zniszczenia. Do tego ciemne intensywne kolory na ścianach optycznie pomniejszały wnętrza i sprawiały, że wyglądały ciężko i mrocznie.

Właściciele postanowili odnowić mieszkanie i przeznaczyć je na wynajem. Projekt opracowała pracownia projektowa Mikołaja Bejnarowicza. Głównym założeniem projektu było otworzenie małej kuchni na duży, słoneczny salon oraz stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej łazienki.

Projektant zaproponował nowoczesną stylistykę pełną bieli i szarości. Największą metamorfozę przeszła kuchnia z salonem. Po połączeniu powstałą jasna, otwarta przestrzeń. Udało się wygospodarować miejsce na stół jadalny i strefę wypoczynkową. W całym mieszkaniu mebli jest niewiele, tylko te najpotrzebniejsze, aby potencjalni wynajmujący mogli łatwo dostosować mieszkanie do własnych potrzeb.

W sypialniach zdecydowano się na tapetę w czarno-białą kratę, która wygląda stylowo i nowocześnie. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Obecne wnętrza są jasne i stylowe, w niczym już nie przypominają tych z lat 90.

Źródło: www.bejnarowicz.pl

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

Skomentuj:

Całkowita metamorfoza starego mieszkania. Co za zmiana!