Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne mieszkanie z charakterem

Monika Lewandowska/Phototapeta

Marysia i Wojtek kupili mieszkanie, które pokochali od razu. Ale jednej rzeczy im w nim brakowało - okna w łazience. Po wielu próbach w końcu dopięli swego.

Tapetę nad kuchennym blatem zakryto szklaną taflą. Dzięki temu okładzina się nie zniszczy.
Tapetę nad kuchennym blatem zakryto szklaną taflą. Dzięki temu okładzina się nie zniszczy.
fot. Monika Lewandowska/Phototapeta

Odkąd pamiętają, marzyli o łazience z oknem. Kiedy buduje się dom, to żaden problem. Ale w nowoczesnych apartamentowcach deweloperzy raczej nie przewidują takiego rozwiązania. Na próżno więc Marysia z Wojtkiem szukali mieszkania, które sprostałoby ich oczekiwaniom. W końcu zdecydowali: kupujemy najlepsze z możliwych, a z łazienką coś wymyślimy.

Wielki remont mieszkania

I wymyślili... żeby poprosić o pomoc fachowca. W końcu kto jak nie architekt wnętrz znajdzie sposób na nietypową zachciankę? Wybór padł na Milenę Maciak i okazał się strzałem w dziesiątkę. - Projektowanie było wielką, inspirującą burzą mózgów - wspomina Milena. - Ale realizacja to już istny horror - śmieją się właściciele, szczęśliwi, że remont mają już za sobą. Projekt był tak złożony, że wymagał mnóstwo czasu i wysiłku. Przewrócili dom do góry nogami, wyburzyli mnóstwo ścian, a pokoje pozamieniali funkcjami. Ale warto było. Udało się osiągnąć to, na czym najbardziej im zależało. Milena tak przeorganizowała wnętrza, by powstała wymarzona łazienka z widokiem. Co prawda zaprojektowała ją kosztem jednego z pokojów, a dzienny urządziła tam, gdzie był przewidziany gabinet, ale czego się nie robi dla luksusowego salonu kąpielowego!

Plan mieszkania
Plan mieszkania
wizualizacja: Delfina Grzelak

Kupione przez gospodarzy mieszkanie było w stanie deweloperskim, projektantka mogła więc zaplanować wszystko od A do Z i stworzyć spójną całość. W każdym pokoju pojawiają się na przykład podobne materiały (fornir z orzecha amerykańskiego), choć wnętrza różnią się nieznacznie kolorystyką i klimatem. Minimalistyczna kuchnia jest utrzymana w bieli; ciemna, nastrojowa łazienka odrywa od codzienności i sprzyja wyciszeniu; w pogodnej sypialni znajdziemy akcenty zieleni, bo to kolor kojarzący się z harmonią i nadzieją.

Taras z ogródkiem

Zupełnie niechcący mieszkanie spełniło jeszcze jedno marzenie. Przeszklony taras pełni funkcję szklarni i Marysia, zapalona ogrodniczka, może hodować na nim zioła i warzywa. Dbanie o pomidory (owocują tu przez pół roku), rzodkiewkę i bazylię odstresowuje ją po ciężkiej pracy. Kiedy ona grzebie w ziemi, na tarasie zwykle zjawia się też Wojtek i rozkłada na stole... klocki Lego - to z kolei jego sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Buduje z nich statki inspirowane "Gwiezdnymi wojnami" i ma już ich całą kolekcję. Nic więc dziwnego, że gdy zapytać, z czym kojarzy im się dom, zgodnie odpowiadają: relaks.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zapisz

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie z charakterem