Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie żaluzje wybrać: pionowe, poziome, plisowane?

red.

Żaluzje nie zawsze cieszyły się dobrą sławą, teraz to się jednak zmienia. Powracają jako nowoczesne systemy osłaniania okien, które same w sobie stanowią ważny element wystroju wnętrza.

Żaluzje
Żaluzje drewniane
fot. Anwis

Najpopularniejsze są żaluzje poziome. Mogą być one wykonane z aluminium lub drewna. Aluminiowe dają możliwość wyboru z ogromnej ilości kolorów i rozmiarów lamelek. Daje to dużą swobodę aranżacyjną. Jednak żaluzje z naturalnego drewna mają swój niepowtarzalny urok, wyglądają elegancko i solidnie. Pasują do wnętrz w różnych stylach - prowansalskim nowoczesnym czy skandynawskim. Kolor drewnianych lamelek można indywidualnie dobrać do mebli czy drewnianej posadzki.

Oprócz żaluzji aluminiowych i drewnianych możemy wybrać te o lamelek częściowo przepuszczających światło, które delikatnie je rozproszą. Wtedy wnętrze nie będzie tak mocno zaciemnione, jak w przypadku dwóch pierwszych opcji.

Kolejny wariant to żaluzje plisowane. Nie mają kasety, więc nie zmniejszają powierzchni szyby. Mocowane są na listwach okiennych, tuż przy szybie. Dzięki dwóm poziomym ruchomym belkom możemy przesuwać plisę w górę i w dół, a nawet zatrzymać ją pośrodku okna. Mają one ciekawy wygląd, przypominają nieco origami.

Ostatnia możliwość to żaluzje pionowe - wertikale. Najczęściej wybierane są do biur o dużej powierzchni szyb. Coraz częściej jednak można też je spotkać w pomieszczeniach mieszkalnych. Szczególnie pasują do stylu nowoczesnego i do okien na całą wysokość ściany.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Jakie żaluzje wybrać: pionowe, poziome, plisowane?