Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym zasłonić okna w pokoju ucznia?

red.

Rok szkolny w pełni. Jak pomóc naszym dzieciom w odrabianiu zadań domowych? Funkcjonalne biurko i wygodne krzesło są niezwykle ważne. Ale na nic się zdadzą bez odpowiedniego oświetlenia.

Roleta w pokoju młodzieżowym
Roleta w pokoju młodzieżowym
fot. Black Red White

Do odrabiania zadań domowych, nauki, czytania niezbędne jest dobre światło. Najzdrowsze dla oczu jest naturalne światło. Dlatego biurko ucznia powinno stać pod oknem. Jednocześnie dziecko powinno mieć możliwość regulowania ilości wpadającego światła. W końcu każdy z nas ma inne potrzeby. Czasem słońce może nam bardziej przeszkadzać niż pomagać. Dlatego tak ważne jest, aby zamontować w oknach przesłony, które to umożliwią.

Możliwości mamy kilka. Do najpopularniejszych należą żaluzje oraz rolety - tradycyjne bądź typu dzień i noc. Zasłony czy okiennice nie pozwalają na tak precyzyjne dozowanie wpuszczanego światła, jak dwa wymienione rozwiązania. Te lepiej sprawdzą się w sypialni.

Rolety typu dzień i noc. Są wykonane z tkaniny w naprzemienne pasy różnej szerokości: przejrzyste, które łagodnie filtrują światło, oraz zaciemniające. Pasy te po przesunięciu nachodzą na siebie, co pozwala wpuścić do wnętrza tyle światła, ile akurat potrzeba, lub całkowicie je zaciemnić i to bez konieczności podnoszenia czy opuszczania rolety.

Tradycyjne rolety. Tu ilość wpadającego światła reguluje się, podnosząc je bądź opuszczając. Decydując się na klasyczną roletę do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na tkaniny z jakich są wykonane. Nie powinny zawierać pestycydów, chlorofenoli, barwników alergizujących ani innych szkodliwych substancji. Tkaniny na rolety mogą mieć różny stopień przejrzystości. Jeśli uczeń ma biurko w tym samym pokoju, w którym śpi, najlepsze będą rolety zaciemniające. Rolety są dostępne także w szerokiej gamie kolorów, a nawet wzorów, które można dobrać w zależności od stylu, w jakim urządzony jest pokój. Warto jednak zainwestować w rolety o neutralnym kolorze. W końcu gusta młodych ludzi zmieniają się szybko. Zdecydowanie szybciej niż jesteśmy w skłonni wymieniać rolety na nowe.

Żaluzje. Podobnie jak rolety są dostępne w różnych kolorach. Ich zaletą jest możliwość bardzo precyzyjnego dozowania światła. Tym bardziej, że lamelki są dostępne w różnych rozmiarach. Na rynku dostępne są żaluzje aluminiowe i drewniane. te drugie należy potraktować jako inwestycję i z pewnością będą dobrze się prezentować niezależnie od tego, jak pokój zostanie urządzony.

 

Skomentuj:

Czym zasłonić okna w pokoju ucznia?