Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rośliny owocowe w domu

Alicja Gawryś

Kwiaty mają ładne, ale najpiękniej wyglądają obsypane owocami, które przyciągają wzrok i rozweselają coraz bardziej szare dni. Jakie rośliny owocowe można hodować w domu? Zobacz.

Nertera granadensis collection
Nertera
Flora Press/Visions

Odchodzące lato na pocieszenie zostawia nam owoce, którymi właśnie teraz może pochwalić się wiele roślin doniczkowych. Dlaczego je polecam? Z kilku powodów. Owoce utrzymują się dłużej niż kwiaty. Mają najróżniejsze kolory i są naprawdę urzekające. W dodatku łatwo je teraz kupić, np. w centrach ogrodniczych.

Możemy wybrać gatunki, którymi będziemy się cieszyć tylko przez jeden sezon (jak psianka i papryka) albo wieloletnie (nertera, ardizja, drzewka cytrusowe). Te ostatnie można uprawiać naprawdę długo. Na przykład moja citrofortunella (mieszaniec różnych gatunków cytrusów) liczy już sobie 35 wiosen i co roku obdarza mnie smacznymi owocami!

Pamiętajmy jednak, że chociaż dekoracyjne owoce kuszą apetycznym wyglądem, to do jedzenia nadają się tylko cytrusy i papryczki, natomiast jagody nertery i ardizji są niejadalne, a psianki - tak jak zresztą cała ta roślina - trujące! 

PRZEJDŹ DO GALERII >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Rośliny owocowe w domu