Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oświetlenie: lampy w kształcie kul

Joanna Kornecka

Lampa w formie idealnej kuli zdecydowanie wygrywa wśród trendów oświetleniowych. Szklane krągłości najczęściej zestawiane są z patynowanym mosiądzem i lśniącym złotem. Powstają prawdziwe biżuteryjne błyskotki. Te najpiękniejsze wybraliśmy specjalnie dla was!

Kuliste formy podbijają świat designu. Najsilniej ten trend widać w oświetleniu, gdzie zaroiło się od lamp w formie kul. Kuliste lampy są zarówno wiszące, jak i stojące czy stołowe. Przejrzeliśmy najnowsze modele i wybraliśmy najciekawsze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie? Radzi Monika Stecyk, Artemide Polska:
Od barwy światła zależy wygląd naszego domu, ale również nasze samopoczucie. Dlatego kupując lampę, należy nie tylko kierować się jej wyglądem, ale zastanowić się, gdzie będzie stała i jakie emituje światło. Barwę światła mierzy się w kelwinach (K). Są one dobierane pod kątem przeznaczenia pomieszczenia. Tam, gdzie pracujemy, sprawdzi się światło białe, najlepiej chłodne – sprzyja koncentracji, pobudza do działania. Ciepłe światło jest relaksujące, uspokaja, rozluźnia. Najlepiej nadaje się do sypialni. Ma temperaturę barwową 3300K, podczas gdy światło zimne ma powyżej 5300K. Przy wyborze oświetlenia ważny jest także wskaźnik oddawania barw czyli Ra. Decyduje on o tym, jakie kolory będą miały oświetlone przedmioty. Im wyższa wartość Ra, tym lepiej oddawane są kolory. W domowych warunkach wystarczy Ra na poziomie 80.

Skomentuj:

Oświetlenie: lampy w kształcie kul