Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowe połączenia w śląskim mieszkaniu

projekt wnętrza i zdjęcia: Bernadetta Bujak Photography

Właściciele tego mieszkania urządzili je sami. Wystrój odzwierciedla ich gust, jest też echem odbytych podróży i przeżyć. Całość prezentuje się bardzo stylowo.

Prezentacja mieszkania
Kuchnia jest duża i przestronna. Ważna rolę odgrywa w niej drewniana skrzynia i stary kredens.
fot. Bernadetta Bujak Photography

Młode małżeństwo z dzieckiem urządziło dla siebie piętro w domu na Śląsku. Na około 100 m kw. zaaranżowali przestrzeń, w której czują się naprawdę dobrze. Mieszkanie jest nie tylko funkcjonalne, ale też bardzo stylowe. 

Za aranżację wnętrza odpowiada pani domu - Bernadetta Bujak. W trakcie prac inspirowała się stylem prowansalskim oraz odbytą podróżą po Maroku. Stąd znajdziemy w mieszkaniu kilka egzotycznych nawiązań, jak chociażby wzorzyste płytki w korytarzu, które imitują dywan. Pochodzą one ze sklepu Kolory Maroka i stanowią oryginalną ozdobę wnętrza. Również lampy nad kuchenną wyspą przywodzą na myśl marokańskie klimaty, podobnie jak dywan w pokoju dziecięcym. Więcej jednak można dostrzec nawiązań do stylu prowansalskiego, szczególnie w salonie, gdzie mamy kredens i komodę z postarzanego drewna.

W salonie efektownie prezentuje się sufit ze skosami, oknami dachowymi oraz belkami. Przy takiej architekturze wszelkie ozdoby są już w zasadzie zbędne. Z salonu przechodzi się do dużej kuchni z wyspą. Tam wzrok przyciągają dwie rzeczy - drewniana skrzynia, która skrywa w sobie półkę na wino oraz stary kredens ocalony z babcinego garażu. Towarzyszą one białym meblom. Całe wnętrze jest bardzo harmonijne i sprzyja gotowaniu.

Właściciele wiele elementów wykonali sami. Warto wspomnieć o oryginalnej szafie w pokoju dziecięcym. Jej drzwi naśladują fronty miejskich kamienic.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

 

Skomentuj:

Stylowe połączenia w śląskim mieszkaniu