Wybieramy ceramikę łazienkową
Wybierając ceramikę łazienkową różnych producentów, ryzykujemy, że efekt nas rozczaruje. O ile elementy mogą jeszcze pasować do siebie wzornictwem, o tyle odcieniem prawdopodobnie będą się nieco różniły. Lepiej więc wybierzmy umywalkę, wannę, brodzik i sedes jednej firmy. Najlepiej z tej samej kolekcji.
Jeśli jednak nie zdecydujesz się na komplet ceramiki, wybierz przynajmniej sprzęty tego samego producenta. W niektórych firmach nie będzie najmniejszego problemu z dopasowaniem odcienia poszczególnych elementów. Produkty są bowiem tak tworzone, by można było swobodnie je ze sobą zestawiać, przynajmniej w obrębie kilku linii.
Ceramika do małych łazienek
Coraz więcej producentów przygotowuje specjalne serie ceramiki przeznaczone do niewielkich łazienek. Na przykład najmniejsze dostępne na rynku wanny mają 100 cm długości i 70 cm szerokości, umywalki 30–40 cm szerokości, a sedesy – 50 cm długości.
Jak dbać o ceramikę?
Wielu producentów zapewnia, że ceramika nie odbarwi się przez wiele lat. Jest jednak narażona na zarysowania. Nie myj więc wanny czy umywalki szorstką stroną gąbki ani ostrą szczotką. Jeśli do czyszczenia używasz detergentów, zrezygnuj z granulatów. Dobrą alternatywą mogą okazać się domowej roboty mieszanki. Nalotu z twardej wody pomoże się pozbyć roztwór z octu (500 ml) i sody oczyszczonej (trzy łyżki). Miejsce, gdzie osadził się trudny do usunięcia kamień, przykryj nasączoną octem gazą i zostaw ją na mniej więcej godzinę. Przyjemny zapach uzyskasz, przecierając sanitariaty szmatką zwilżoną sokiem z cytryny. Aby nadać ceramice połysk, po umyciu delikatnie wypoleruj ją bawełnianą ściereczką.
- Więcej o:
Robaki w domu. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Jak się ich pozbyć?
Wnętrze wypełnione roślinami
Czy drzewko szczęścia rzeczywiście grozi nieszczęściem?
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna, ale wygodna kawalerka
Nietypowe tradycje Walentynkowe na świecie
Biologicznie efektywne światło w pracy
Jak czyścić obrazy? Sposoby na czyszczenie obrazów