Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA wycofuje ze sklepów leżak MYSINGSÖ. Może się sam złożyć, gdy na nim siedzisz

red.

IKEA apeluje do klientów, którzy kupili krzesło plażowe MYSINGSÖ przed lutym 2017 roku, by zwrócili je w najbliższym sklepie. Występuje ryzyko upadku lub zakleszczenia palców, kilka osób już ucierpiało.

Sklepi sieci IKEA
Sklepi sieci IKEA
fot. Mastrminda, CC0 Public Domain

Krzesło plażowe MYSINGSÖ może zagrażać bezpieczeństwu - poinformowała szwedzka sieć IKEA. Po wypraniu tkaniny siedziska, krzesło może zostać nieprawidłowo złożone, co prowadzi do ryzyka upadku albo zakleszczenia palców. IKEA została poinformowana o pięciu przypadkach, gdy z powodu niewłaściwego ponownego montażu krzesło MYSINGSÖ złożyło się, kiedy ktoś na nim siedział. Wszystkich pięć zgłoszonych incydentów dotyczyło urazów palców i wymagało udzielenia pomocy medycznej. Do wypadków doszło w Finlandii, Niemczech, USA, Danii i Australii.

W oficjalnym komunikacie sklep podał, że konstrukcja krzesła oraz tkanina, z której jest wykonane przed wprowadzeniem do sprzedaży z powodzeniem przeszły "właściwe testy mechaniczne i chemiczne. Dopiero po otrzymaniu zgłoszeń wszczęte zostało szczegółowe dochodzenie. W jego rezultacie dopracowano konstrukcję krzesła, tak by ograniczyć ryzyko nieprawidłowego montażu, a co za tym idzie – odniesienia urazów.

Udoskonalone krzesło powinno pojawić się w sklepach IKEA w lutym 2017 roku. Ci, którzy kupili krzesło przed tą datą proszeni są o jego zwrot do sklepów IKEA. Paragon nie jest konieczny, by otrzymać pełen zwrot kosztów zakupu.

W zeszłym roku IKEA wycofała ze swoich sklepów kilka produktów ze względów bezpieczeństwa. Były to m.in. lampy, peleryna dziecięca czy zabawki dziecięce. Z kolei w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wycofano popularne komody MALM. Powodem tej decyzji był przypadek przewrócenia komody na dziecko, które w skutek poniesionych obrażeń zmarło.

Skomentuj:

IKEA wycofuje ze sklepów leżak MYSINGSÖ. Może się sam złożyć, gdy na nim siedzisz