Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl etno we wnętrzach. Etniczne wzory znów w modzie

Monika Utnik-Strugała, Edyta Jabłońska

Esencją stylu etno są wzory. Azteckie romby, afrykańskie koła, arabskie mozaiki - podróżując po egzotycznych krajach, podpatrzmy, jakimi wzorami otaczają się ich mieszkańcy. Może coś nas zainspiruje?

JAK W MAROKAŃSKIM RIADZIE. Lampa wisząca Jassa, 89,99 zł, poszewki na poduszki Jassa, 29,99 zł - IKEA
Jak w marokańskiej riadzie. Lampa wisząca Jassa, 89,99 zł, poszewki na poduszki Jassa, 29,99 zł - IKEA
Fot. materiały prasowe

Wzory w stylu etno są wyraziste, nasycone i bardzo efektowne. A co najważniejsze, można je dowolnie łączyć. Projektanci i styliści zgodnie sugerują: tworząc wnętrze w stylu etno, zamiast ograniczać się do jednego kraju, swobodnie miksujmy wzory i desenie pochodzące nawet z kilku różnych kultur. To nieprawda, że do siebie nie pasują. Precyzyjnie rzeźbione arabskie ornamenty, kwieciste meksykańskie tkaniny i stonowane afrykańskie pasy stworzą kolorową egzotyczną kompozycję, ożywiającą każde wnętrze. Odważnym proponujemy etniczny koktajl, pozostali mogą pobawić się drobnymi akcentami, które uzupełnią proste, klasyczne meble. Wzory etno jeszcze długo będą nam przypominać o wakacyjnych wojażach.

Czym jeszcze wyróżnia się styl etno

  • Mieszanie kultur. W stylu etno nie chodzi o odtwarzanie mieszkań indyjskich czy innych egzotycznych kultur, a wprowadzanie różnych etnicznych elementów do najczęściej klasycznych, czy industrialnych wnętrz.
  • Kolorowe akcenty na neutralnym tle. Barwne, wzorzyste etniczne przedmioty i meble najlepiej się prezentują na neutralnym, stonowanym tle. Dzięki temu mogą odpowiednio wybrzmieć i nie przytłaczają wnętrza.
  • Prostota form. W stylu etno największe znaczenie mają wzory. Dlatego formy przedmiotów powinny być proste.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Styl etno we wnętrzach. Etniczne wzory znów w modzie