Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niskobudżetowa i komfortowa aranżacja niewielkiej kawalerki

red.

To mieszkanie jest naprawdę niewielkie - ma tylko 19 metrów. Do tego znajduje się na poddaszu, które bywa trudne w aranżacji. Z drugiej strony posiada mocny atut - znajduje się w samym centrum Poznania.

Niskobudżetowa i komfortowa aranżacja niewielkiej kawalerki
Małe mieszkania stanowią zawsze wyzwanie, jeśli chodzi o funkcjonalny i wygodny projekt.
Fot. Monika Kuszyńska/ www.plarchitekci.pl

Kawalerkę kupiono z myślą o wynajmie, ale jej właścicielom zależało, by lokatorom mieszkało się wygodnie. Bezpośrednie wejście na pokój, malutka łazienka i skosy strychu znacznie zawężały możliwości aranżacyjne, stanowiąc nie lada wyzwanie dla pary architektów, którzy podjęli się tego zadania: Bartłomieja Bajona i Katarzyny Cynki. Mimo małego metrażu oraz niskiego budżetu na realizację, zespołowi z PL.architekci udało się stworzyć ciekawe mieszkanie.

W ostatecznym rozrachunku ich projekt o nazwie „Mieszkanie w szafie” okazał się tak dobry, iż zajął I miejsce w konkursie „Mieszkanie z innowacją” oraz wyróżnienie w kategorii „Małe wnętrze" w konkursie FOORNI.

Tu musieliśmy maksymalnie wykorzystać każdy metr, a nawet centymetr. Pomyśleliśmy o rozwiązaniu, które z jednej strony będzie funkcjonalne, z drugiej - wizualnie uporządkuje pomieszczenie. Wpadliśmy na pomysł, by zamknąć kuchnię, sprzęty kuchenne, garderobę w specjalnie zaprojektowanej szafie

– opisuje zakres prac Bartłomiej Bajon. – Dzięki suwanym drzwiom kuchnia pojawia się i znika w zależności od potrzeby, sprawiając, że zabudowa nie przytłacza małej przestrzeni.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Niskobudżetowa i komfortowa aranżacja niewielkiej kawalerki