Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Azyl na Podgórzu: stylowa i elegancka aranżacja wnętrza

Redakcja

Zaglądamy do wnętrz mieszkania na krakowskim Podgórzu. W tym dwupokojowym mieszkaniu nie ma ściśle narzuconej stylistyki. Prostota, swoboda i vintage koresponduje z historią dzielnicy pełnej zabytkowych kamienic, a mocne akcenty kolorystyczne i pomysłowe rozwiązania do twórczej osobowości właścicielki.

Azyl na Podgórzu: uroki przeszłości i powiew nowoczesności
Azyl na Podgórzu: uroki przeszłości i powiew nowoczesności
Fot. Dariusz Dziuk/ www.odwzorowanie.pl

Jagoda to bardzo kreatywna osoba. Jest copywriterką, autorką opowiadań i scenariuszy oraz miłośniczką psów. Kiedy natrafiła na ofertę 43-metrowego mieszkania na Starym Podgórzu – dzielnicy pełnej historii, kultury i kontrastów – poczuła, że będzie to dla niej idealne miejsce do życia i pracy. W ciągu kilku dni podjęła decyzję o kupnie. Mimo ograniczonego budżetu, z pomocą Magdy Milejskiej z pracowni Odzworowanie, udało się przekształcić apartament w komfortowy i przytulny azyl dla Jagody i jej czworonożnego przyjaciela – 13-letniego jamnika o imieniu Kusy.

Na pierwszy ogień poszedł niezbyt funkcjonalny układ mieszkania. W miejsce dwóch wąskich, równoległych pokoi, powstały połączone szerokim przejściem sypialnia i salon z kuchnią. Dzięki temu zabiegowi stworzono otwartą, dobrze skomunikowaną przestrzeń. Układ na planie kwadratu, wizualnie powiększył metraż i sprawił, że dwa pokoje, mimo odmiennego charakteru, stanowią spójną całość.

Urządzając mieszkanie, architektka postawiła na swobodą stylistykę. Luźna kompozycja mebli z Ikei, perełek vintage i mocnych kolorów tworzy ciekawą scenerię, będącą odbiciem osobowości właścicielki, jednocześnie nawiązującą do charakteru zabytkowych podgórskich kamienic. Zastosowane tu autorskie pomysły i nieoczywiste rozwiązania, to idealny przykład tego, jak kreatywnie można wykorzystać ograniczony budżet.

    Więcej o:

Skomentuj:

Azyl na Podgórzu: stylowa i elegancka aranżacja wnętrza