Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawskie mieszkanie miłośników Skandynawii

red.

Monika i Bartek to miłośnicy Skandynawii. Oczywistym więc dla nich było, że ich mieszkanie będzie nosiło co najmniej znamiona stylu skandynawskiego.

Warszawskie mieszkanie pełne miłości i północnych klimatów
Warszawskie mieszkanie pełne miłości i północnych klimatów
Fot. Patrycja Stef/ www.odwzorowanie.pl

Mówi się, że mieć miejsce, do którego się wraca to mieć dom, a mieć osobę, którą się kocha to mieć rodzinę. Oba te marzenia spełniły się Monice i Bartkowi, którzy spotkali się w samolocie z Kopenhagi, zakochali się w sobie, a potem zamieszkali razem na warszawskim Mokotowie. Swoje cztery kąty urządzili w stylu skandynawskim, by przypominało im o podróży, która odmieniła ich losy.

Ona zawodowo obecnie związana z psychologią, w tamtym czasie pracowała jako stewardessa na trasie ze Sztokholmu do Warszawy. On, kiedyś mieszkał w Danii, ale chętnie do niej wraca. Jedna podróż, podczas której się poznali, zapoczątkowała ich wspólną życiową drogę.

Kiedy znaleźli dla siebie stumetrową przestrzeń przy ul. Wilanowskiej w Warszawie, wiedzieli już, że chcą, by przypominała im o ich skandynawskiej przygodzie. Z pomocą przyszła im Magda Milejska, architekt z pracowni Odwzorowanie. Razem zaprojektowali mieszkanie, w którym można się zrelaksować po pracy. Ciepłe i jasne wnętrza otwarte oraz przyjazne dla gości i zwierzaków stały się dla nich domem. Wkrótce pojawiła się też rodzina. Wprowadzali się z kotem Kazikiem, ale kilka miesięcy później pojawił się Franek.

Ta piękna historia ma równie urokliwe otoczenie. Mieszkanie zanurzone jest w bieli, a wielkie połacie okien, czarne akcenty oraz subtelne naturalne dodatki, wprowadzają do wnętrz fińską harmonię.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Warszawskie mieszkanie miłośników Skandynawii