Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna aranżacja domu w bieli i drewnie

red.

Wnętrza tego domu wyróżniają się połączeniem bieli i jasnego drewna. Nowoczesna aranżacja nabrał dzięki temu unikatowego wyrazu.

nowoczesne wnętrza w bieli i drewnie
Otwarta przestrzeń, daje wrażenie ciągłości i przejrzystości.
fot. mat. prasowe 81.waw.pl

Wnętrza tego domu zostały zaprojektowane przez pracownię 81.waw.pl. Właściciele oczekiwali czegoś nowoczesnego o czystych liniach, ale nie szaro-burego. Projektanci postawili więc na połączenie drewna i bieli. I to wystarczyło, żeby wykreować niepowtarzalną przestrzeń.

Drewno wtopione w biel

Parter to otwarta przestrzeń, podzielona umownie drewnianymi blokami. Po prawej stronie od kominka zostały ukryte szafki, tak aby jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń. Po prawej stronie od wejścia znajduje się łazienka dla gości umieszczona w drewnianym bloku oraz wejście do garderoby. 

Część wypoczynkowa ma znajdującą się pomiędzy oknami drewnianą zabudową na sprzęty kina domowego. Duża narożna kanapa oddziela część wypoczynkową od jadalni. Szare dodatki w postaci kanapy, foteli i krzeseł wprowadzają do przestrzeni kolorystyczny ład. Czarne obramowania na białej ścianie przy kominku oraz na drewnianych blokach podkreślają kontury wnętrza. W salonie i jadalni dominuje biel ścian i sufitów, a na podłodze położone są białe wielkoformatowe płytki.

Zależało nam na tym, aby na parterze biel komponowała się z drewnem, a z drugiej strony, aby te dwie dominanty były do siebie w opozycji i wytyczały granicę części wypoczynkowej i kuchni

– podkreśla Anna Paszkowska- Grudziąż z 81.waw.pl.

Ażurowe schody

Bardzo charakterystycznym elementem są kręcone schody. Wijące się ku górze niczym biała wstęga na najwyższym stopniu zostały przeszklone, aby dodatkowo wpuścić jeszcze więcej światła ze świetlika znajdującego się nad nimi. Ażurowa barierka nadaje dodatkowej lekkości i choć schody są dużą konstrukcją, to nie przytłaczają wnętrza. Podłoga pod schodami to kamienna mozaika, w której zostały zatopione białe płyty.

Schody i kamienna posadzka stanowią odrębną część wnętrza, a jednocześnie świetnie współgrają z dominującym stylem całości. Czarna wnęka, w którą zostały wkomponowane schody, wzmacnia wrażenie odrębności i dodatkowo uwypukla białą konstrukcję – zauważa Rafał Grudziąż z 81.waw.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Nowoczesna aranżacja domu w bieli i drewnie