Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne mieszkanie w Kielcach dla rodziny

red.

W tym kieleckim 65-metrowym mieszkaniu mieszka znany sportowiec wraz z rodziną. W oczekiwaniu na drugie dziecko małżeństwo postanowiło z pomocą architekta wnętrz nieco odświeżyć wnętrza i przystosować je do nowej sytuacji.

65-metrowe mieszkanie w Kielcach
Jasna kolorystyka i zwarta zabudowa dodają kuchni nowoczesnego wyrazu.
fot. mat. prasowe

65-metrowe mieszkanie jest usytuowane na czwartym piętrze budynku na osiedlu „Nowy Baranówek” w Kielcach, skąd rozpościera się fantastyczny widok na pobliski las i stoki narciarskie. Należy do młodego małżeństwa z dzieckiem, jednak rodzina, ma się wkrótce powiększyć. Przygotowując się na nadchodzące zmiany, Jacek – znany sportowiec i Małgorzata, opiekująca się na co dzień córką, postanowili się przeprowadzić i zorganizować nową życiową przestrzeń przed nadejściem nowego członka rodziny. Poprosili architekt o zaprojektowanie wnętrza, które ułatwi im zapanowanie nad lawinowo rosnącą ilością rzeczy. 

Nowy układ wnętrz dla rodziny

Pierwotnie mieszkanie składało się z dwóch małych łazienek, sypialni z garderobą, salonu z kuchnią oraz sąsiadującego z nimi pokoju. Projektantka, Malwina Kuzera, zdecydowała się zlikwidować jedną z łazienek na rzecz zabudowy w korytarzu, w której umieszczono pralkę oraz suszarkę. Druga z nich została przebudowana tak, by pomieścić komfortową wannę oraz prysznic. Ściana dzieląca pokój i salon została zmodyfikowana, pojawiła się także nowa, dekoracyjna z wkomponowaną w nią telewizorem, której zadaniem jest oddzielenie strefy dziennej od korytarza. Bardzo nowoczesna bryła budynku poważnie komplikowała aranżację mieszkania, ponieważ jedna ze ścian elewacyjnych w sypialni przebiegała pod skosem. Architekt postanowiła jednak uczynić z tej wady zaletę. Ściana została wyrównana i dodatkowo podkreślona cegłą, a powstała za nią wnęka stała się świetnym miejscem do przechowywania dokumentów.

Pokój z dziecięcych marzeń

Nowy układ mieszkania okazał się strzałem w dziesiątkę. Osobnym zadaniem było zorganizowanie pokoju najmłodszym domowniczkom. Mimo że dla niemowlęcia przewidziano na razie miejsce w sypialni rodziców, architekta skonstruowała niewielką przestrzeń pokoju dziecięcego na tyle elastycznie, by za jakiś czas mógł być azylem obu siostrzyczek. Ponieważ Nikola, starsza córka, jest wielką wielbicielką gwiazd, otrzymała swój prywatny kawałek nieba. Na suficie położono fototapetę z wycinkiem drogi mlecznej. O takim pokoju z pewnością marzą nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie w Kielcach dla rodziny