Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lekko i przejrzyście: mieszkanie z przeszkloną spiżarnią

red.

Rozwiązania nieoczywiste i kontrowersyjne w towarzystwie prostych i funkcjonalnych nabierają nowego wyrazu. Tu przykład mieszkania w Krakowie z przeszkloną spiżarnią.

Lekko i przejrzyście: mieszkanie z przeszkloną spiżarnią
Lekko i przejrzyście: mieszkanie z przeszkloną spiżarnią
Fot. Przemysław Kuciński/ www.1mmstudio.pl

Choć wydawać by się mogło, że 65-metrów to sporo miejsca, mieszkanie to pierwotnie miało jeden mankament: niewielki aneks kuchenny. Dla rodziny z trójką dzieci był to dość ważny wyznacznik komfortu. Konieczne było skorygowanie zastanego układu architektonicznego. Z pomocą przyszli projektanci z 1mm.studio, młodej, kreatywnej pracowni. Udało się zmienić plan mieszkania, w efekcie tworząc projekt „Linear workflow” –  unikalną, zapadającą w pamięć przestrzeń.

Przyszłym mieszkańcom zależało najbardziej na powiększeniu kuchni oraz zapewnieniu dobrze zorganizowanego miejsca do przechowywania. Tej potrzebie podporządkowaliśmy cały projekt.W wydzielonej dodatkowej przestrzeni zaprojektowaliśmy spiżarnię. Zaaranżowaliśmy ją dość niekonwencjonalnie, bo jako otwarte na część dzienną i korytarz pomieszczenie

– tłumaczy Magdalena Mendrala, główny architekt z 1mm.studio.

Spiżarnia stanowi mocny akcent. Kubikowe czarno-białe wnętrze zamykają szklane drzwi, a linearne stalowe elementy konstrukcji to zarówno ozdoba, jaki i motyw przewodni całej aranżacji mieszkania. W części dziennej wydzielają one obszar kuchni i spiżarni, biegnąc przy granicy podwieszonego sufitu. Tuż przy wejściu do mieszkania obramowują rośliny, a w sypialni przełamują monotonię białej zabudowy nad łóżkiem.

 – W założeniu inwestorów mieszkanie miało być jasne, ocierać się o minimalizm, ale nie do końca zawierać się w jego definicji – dodaje Magdalena Mendrala. – Czarna metalowa konstrukcja wprowadza industrialny akcent do tej nowoczesnej i estetycznej aranżacji. 

Skomentuj:

Lekko i przejrzyście: mieszkanie z przeszkloną spiżarnią