Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przytulne wnętrza w klasycznym wydaniu

red.

Szlachetne materiały, proste formy mebli, stonowana kolorystyka - oto przepis na wnętrze, które nieprędko wyjdzie z mody i zawsze będzie wyglądało elegancko.

Przytulne i ponadczasowe wnętrza
Dzięki dużym oknom wnętrze jest pełne naturalnego światła. Wydaje się tez bardziej przestronne niż w rzeczywistości.
fot. MGN Pracownia Architektoniczna

Właściciele tego mieszkania inspiracje do jego wystroju czerpali z hoteli, w których zatrzymywali się w czasie podróży po świecie. Zaobserwowali w nich, jak ważną rolę odgrywa jakość wykonania, oraz, że klasyka sprawdza się zawsze. O pomoc w aranżacji poprosili Małgorzatę Górską-Niwińską z Pracowni Architektonicznej MGN.

Projektantka w pierwszej kolejności zasugerowała korektę planu wnętrza i zmniejszenie bardzo dużego przedpokoju. Po uciążliwym remoncie nadszedł czas na aranżację. Właściciele oczekiwali wystroju, który przetrwa próbę czasu i będzie równie aktualny za 5, 10 i 20 lat. Zdecydowano się więc na stonowaną kolorystykę i proste, pozbawione ekstrawagancji, ale za to wysokiej jakości meble. Do wykończenia ścian i podłóg wybrano kamień oraz drewno – materiały trwałe, które pięknie się starzeją, nabierając z wiekiem szlachetnej patyny. I tym sposobem został osiągnięty dokładnie taki efekt, o jaki chodziło.

W otwartym salonie postawiono na szaro-białą kolorystykę, ocieploną przez naturalny odcień drewna. Wrażenie przytulności potęgują liczne tkaniny i obszerna tapicerowana sofa wyłożona miękkimi poduszkami. W salonie wydzielono miejsce na kącik jadalniany, który zaakcentowano ścianą wyłożoną płytą meblową fornirowaną. Stąd jest krótka droga do otwartej kuchni. W niej znajdziemy szafki o gładkich frontach, które zlewają się z tłem ściany, nie dominując w strefie dziennej. Od strony strefy wypoczynkowej zasłania ją ścianka, na której powieszono telewizor.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Przytulne wnętrza w klasycznym wydaniu