Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni z licznymi meblami w zabudowie

red.

Nowe mieszkanie na jednym z gdyńskich osiedli kupiło małżeństwo z dzieckiem. O pomoc w aranżacji poprosili architektkę wnętrz, która zaproponowała wiele świetnych rozwiązań.

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni z licznymi meblami w zabudowie
Pierwotnie deweloper w tym miejscu zaplanował salon. Projektantka przeniosła tu jednak kuchnię. Była to świetna decyzja. Całe mieszkanie na to tym bardzo zyskało.
fot. mat. prasowe

Duży metraż daje wiele możliwości, ale stanowi też wyzwanie - w końcu łatwo się pogubić. Właściciele tego mieszkania najpierw podjęli samodzielnie wiele decyzji dotyczących wystroju, po czym zatrudnili architekta wnętrz - Annę Marię Sokołowską. Była to bardzo dobra decyzja, gdyż ta zdążyła na czas, by uchronić ich przed kilkoma nietrafionymi wyborami.

Salon połączony z kuchnią

Po wejściu do mieszkania znajdujemy się w długim przestronnym korytarzu. Korytarz łączy się z otwartą przestrzenią pokoju dziennego z częścią wypoczynkową i telewizyjną oraz z mniejszą częścią, w której znajduje się kuchnia i jadalnia. Pierwotnie część dzienna z częścią kuchenną w formie nieregularnej litery L zostały tak rozplanowana przez dewelopera, że kuchnia była szeroka i przestronna, a salon podłużny i wąski. Te przestrzenie trzeba było zamienić miejscami. Była to wymagająca wielu dalszych zmian decyzja, jednak właściciele przyznali, że lepiej nie mogli zrobić.

Pokój dzienny to przestrzeń z dużym wygodnym narożnikiem oraz zabudową telewizyjną w całości zamkniętą frontami. Całości dopełnia element koloru w postaci dywanu. Podłoga to element łączący przestrzenie, dzięki któremu nie ma formalnych podziałów.

Kuchnia z ciemnymi szafkami

Ciemne grafitowe fronty kuchenne wykonane zostały ze szkła matowego, które daje niezwykły efekt. Dodatkowo na ścianie nad blatem zamontowano tafle szkła lakierowanego na biało. Sufitowy okap również wykończony jest szklanymi elementami. Dopełnieniem przestrzeni jest stół z dębowym blatem i stalowymi płozami lakierowanymi na biało.

Kolejne pomieszczenia to sypialnia z łazienką i garderobą koło, pokój córki, druga łazienka oraz gabinet. W sypialni głównej szafy naprzeciwko łazienki mają lustrzane fronty, aby optycznie powiększyć przestrzeń. W sypialni najważniejszym meblem jest łóżko, dopełnione przez niskie szafki nocne. Ścianę za nim ozdobiono tapetą oraz wyrazistymi w formie lampami. Przełamują one swoim kolorem stonowaną kolorystykę.

Ciekawie zaaranżowany jest również pokój córki właścicieli. Uwagę tutaj zwraca oryginalna zabudowa, która płynnie łączy się z łóżkiem z wysokim na całą ścianę tapicerowanym zagłówkiem. Z pokojem dziewczynki sąsiaduje jej łazienka, która również pełni funkcję łazienki gościnnej. Wyjątkowe płytki jakie się tu pojawiły pochodzą od marki Ornamenta. Płytka wygląda jak papier do pakowania. Złudzenie wykończenia papierem jest niesamowite, trudno uwierzyć, że to ceramika.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Nowoczesne mieszkanie w Gdyni z licznymi meblami w zabudowie