Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klimatyczne mieszkanie na warszawskim Mokotowie

red.

Paski, romby, kratki i heksagony - w tej aranżacji dużo się dzieje. Choć w mieszkaniu królują szarości, biel i czerń, wnętrza wcale nie są monotonne! Ich wygląd to efekt współpracy właścicieli z architektem Filipem Domagałą.

Klimatyczne mieszkanie na warszawskim Mokotowie
Klimatyczne mieszkanie na warszawskim Mokotowie
Fot. Ayuko Studio/ www.domagaladesign.com

88 m kw. na Mokotowie przez kilka lat, od czasów studiów, zamieszkiwała młoda para. Mieszkanie miało typowe dla lat 90-tych wzornictwo i układ funkcjonalny: podwieszane sufity, ciasny hall, zamknięta kuchnia, niedostatecznie wykorzystana przestrzeń salonu i łazienki. Nadszedł dzień, kiedy gospodyni domu powiedziała: dość! Marzyła nie tyle o przemeblowaniu, ale o remoncie. Właściciele po pomoc zwrócili się do architekta Filipa Domagały ze studia Domagała Design. Po przeprowadzonych rozmowach okazało się, że konieczna będzie poważniejsza metamorfoza.

Koniec z podwieszanymi sufitami

Na pierwszy ogień poszedł podwieszany sufit, który niepotrzebnie obniżał całe mieszkanie. O dziwo nie spełniał żadnej praktycznej funkcji, nie skrywał ani jednej instalacji. W dalszych pracach zostały wyburzone niektóre ściany, by bardziej otworzyć i wykorzystać przestrzeń (kuchnia + salon), a także lepiej ją doświetlić światłem dziennym. Pojawiła się też nowa podłoga, tynki, rozprowadzono elektrykę i częściowo zmodernizowano instalacje wod-kan.

Po pracach technicznych przyszedł czas na urządzanie. Mieszkanie miało być jasne, przytulne, ze starym drewnem, stonowanymi tkaninami oraz szczyptą luksusu. Architekt zaproponował aranżację łączącą nuty zimnej północy z wyrafinowaniem francuskiej elegancji. We wnętrzach obok prostych mebli pojawiły się te w ludwikowskim stylu, a stonowanym odcieniom towarzyszą świetnie dobrane dodatki w kolorze czerni i mosiądzu. Bogactwo wzorów i faktur królujące w warszawskim apartamencie jest dowodem na to, że biało-szaro-czarne mieszkanie niekoniecznie musi być zimne i nudne.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Klimatyczne mieszkanie na warszawskim Mokotowie