Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja mieszkania w surowym stylu

TEKST I STYLIZACJA: Barbara ŻMUDA ZDJĘCIA: Michał Skorupski PROJEKT WNĘTRZA: Katarzyna Kosińska/4interior

Że zrujnowane? Nie szkodzi. Parę pomysłów, potem remont i jest mieszkanie dla singla. W męskim, surowym stylu, uwzględniające techniczno-muzyczne pasje gospodarza.

Szaro, szaro, ale nie nudno. Niewiele tu mebli i dodatków prosto ze sklepu. Sporo elementów wyposażenia zrobił sam gospodarz. Efekt? Niebanalne rozwiązania, oryginalne sprzęty, niepowtarzalne wnętrze.
Szaro, szaro, ale nie nudno. Niewiele tu mebli i dodatków prosto ze sklepu. Sporo elementów wyposażenia zrobił sam gospodarz. Efekt? Niebanalne rozwiązania, oryginalne sprzęty, niepowtarzalne wnętrze.
Fot. Michał Skorupski

W rodzinie Rafała mężczyźni byli inżynierami, więc przy stole nie rozmawiało się o polityce, ale o silnikach. W detalach mieszkania widać wyraźnie, że Rafał, chociaż nie poszedł w ślady ojca, wyniósł z domu zainteresowania techniczne. Wiele elementów wykonał własnoręcznie. I to nie przypadek, że stalowe linki oddzielające strefę wypoczynkową i przedpokój zamocowane są do zaworów od silników wysokoprężnych.
Zanim jednak doszło do mocowania linek, trzeba było doprowadzić mieszkanie do stanu używalności. Choć niewielkie, bo liczące 38 m kw., składało się z dwóch pokoi, oddzielnej kuchni, przedpokoju i łazienki. I było w opłakanym stanie. Zrujnowany dębowy parkiet, luźne płytki w kuchni i przedpokoju, popękane ściany z wieloma warstwami farb i tapet opowiadały długą historię mieszkania. Dopełnieniem smutnego obrazu całości była zniszczona stolarka okienna.

Wzięto się zatem ostro do pracy. Zlikwidowano ściany oddzielające przedpokój, pokój dzienny i kuchnię. Skuto tynki, wymieniono instalacje elektryczne i okna, zerwano podłogi. Efekt? Rafał mówi, że to mieszkanie z dobrą energią. Odkąd tutaj mieszka, wszystko się układa. Po prostu gra muzyka!

DĘBOWY PARKIET w pokoju dziennym i sypialni został zdjęty i gruntownie, klepka po klepce, oczyszczony. Po ponownym ułożeniu wycyklinowano go i zaolejowano na szaro. - Chciałem, by drewno wyglądało na stare i poszarzałe i taki właśnie efekt udało się uzyskać - tłumaczy Rafał.

NA SUROWO. Ściany w pokoju zostały pokryte imitacją betonu, odwzorowującą pęknięcia, nierówności i odkształcenia. Drzwi do łazienki - stalowe i z bulajem - wyglądają jakby prowadziły do kajuty na statku. Zrobione zostały w stolarni (wielgoszdrzwi.pl).

SZAFKĘ RTV osadzono na platformie ze zwykłych świerkowych desek, do których zamontowano przemysłowe kółka. Łatwo ją teraz przesuwać. Wiele meblizrobił sam gospodarz. Skrzynia budowlana z mocnej sklejki, zabejcowanej i polakierowanej, służy jako stolik w pokoju dziennym, (a w środku skrywa odkurzacz). W korytarzu stoi druga skrzynia (niewidoczna na zdjęciu), która pełni funkcję pojemnika na buty.

Z SOFY wygodnie można oglądać wyświetlane na ekranie z rzutnika koncerty ulubionych zespołów, bo muzyka to druga (po majsterkowaniu) pasja właściciela. W ścianach i pod podłogą zamontowano peszle, czyli rury, w których poprowadzone są przewody głośnikowe.

Skomentuj:

Aranżacja mieszkania w surowym stylu